Noorte aktiivrühma seminari osavõtja päevik

Avaldatud 5.3.2013, autor Hanna-Liisa Schönberg

1.-3. märtsil toimus Põltsamaal noorte aktiivrühma seminar. Reedel, 1. märtsil, tulid mõned juba Põltsamaale ning saime osa palvekoosolekust. Meid võeti väga sõbralikult vastu. Suur rõõm oli kohtuda sõpradega ning samuti oli tore uurida Jumala Sõna. Mulle meeldis väga peale piibliuurimist väikestes gruppides palvetamine. See tekitas kohe sellise mõnusa osaduse- ning hingamispäevatunde.

Peale kirikut sõitsime Maurerite poole, et saata mööda öö, kuid enne kui sai ööunele, tuli harjutada natukene laule laupäevaseks jumalateenistuseks. Kui laulud said harjutatud läksime kes pessu, kes tuttu või siis jutustama. Reede õhtuks jõudis meid Põltsamaale 6 ,kuid pühapäevasel loendamisel oli meid 19. Sinna oleks pidanud veel vähemalt 2 inimest juurde liitma, kuid ülelugemise ajaks olid nad juba kodupoole teele asunud.

Laupäeva hommikul ärgates avastasime, et ei tulegi veel kevad, vaid õues on hoopis 14 miinuskraadi. Nii kui ma nina uksest välja pistsin tundsin mõnusat karget talveõhku. Kõik oli niii ilus. Lumi sillerdas päikesepaistel ning krudises mõnusalt jalge all. Kiirustasime Triinuga ruttu teise majja, et hommikust süüa, (söögiks ei olnud piim ja Cinamonid) et seejärel kirikusse sõita. Meile anti korraldus täpselt kell 9 kiriku juures olla, seega pidime kiirustama. Jõudsime ilusti õigeks ajaks ning saime osa LILLEDEST. Laulsime paar laulu ning Hanna-Liisa Nõmmik jagas meiega huvitavaid mõtteid, mis tal tekkisid Piiblit lugedes. Järgnevalt luges Ardo meile misjonijutu ning peale seda läksime õppetükitundi, mida viisid läbi Siim ja Ly. Selle nädala õppetükk oli väga huvitav, rääkis abieluteemadel. Noored said tunni juhtimisega väga hästi hakkama – tublid!

Muidugi jätkus hingamispäev jumalateenistusega. Muusikat tegid Võru noored, väga huvitava lastejutu näitlesid Helena ja Kalle ning meile mängis ka Põltsamaa koguduse puhkpilliorkester. Jumalateenistuse lõppedes saime süüa ja peale seda naasime kirikusaali, et kuulata Toomast, kes rääkis meile ristimise tähendusest ja ajaloost. Hiljem jaotati meid gruppidesse ning pidime arutlema ristimise kohta esitatud küsimuste üle. Samuti rääkis Hele meile, mida võime lugeda sama teema kohta Piiblist.

Seekord oli meile antud ka kodune ülesanne, milleks oli lugeda “Patriarhidest ja prohvetitest” peatükk prohvetite koolide kohta. Meid jaotati uuesti gruppidesse ning igale grupile anti mingi lõik, mille üle pidime arutlema ja hiljem teistega oma mõtteid jagama. Pärast pikka mõttetööd saime süüa ning seejärel läksime Maurerite poole sauna. Oligi juba kätte jõudnud südaöö ja oli aeg magama minna.

Pühapäeval, 3. märtsil, oli ärgata raske, kuid lõpuks saime siiski üles ja kiirustasime sööma. Hiljem sõitsime kirikusse ning olid jälle LILLED. Pühapäeva hommikul rääkis meile Jaanus Tilk ja nagu ka laupäeval, laulsime koos paar laulu. Järgnevalt rääkis meile Lauri Beekmann teemal “Adventistid, kas jätkame kasklastena?” Mina kuulsin näiteks esmakordselt, et alkohol on vähkitekitav aine. Üleüldse, kõik mis meile räägiti, oli väga huvitav. Hiljem jagati meid jälle gruppidesse ning arutlesime karskluse teemadel.

Programmi oli veel jäänud lõunasöök ja juba paistiski lõpp. Enne sööki laulsime veel kiirelt paar laulu ning tegime ühispildi ja palve. Peale söömist hakkasime liikuma kodu poole ning olime väga tänulikud Taevaisale, korraldajatele ning osalejatele kordaläinud ürituse eest! Aitäh!

Jaga Facebookis
Vaata seotud teemal
Loe seotud teemal
Veel samalt autorilt
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat