Naisteteenistuse seminar Tartus

Avaldatud 18.2.2002, autor Averonika Beekmann, allikas Meie Aeg

Naistetöö kõlab nagu nõudepesemine või koristamine, seepärast oleks parem mõiste naisteteenistus. Sellise mõttekäiguga alustas SPAKEL naisteteenistuse osakonna juhataja Anne Vahtramäe 10. veebruaril Tartus toimunud seminari.

Kui naised koguduse tööst aktiivselt osa võtavad, mida naisteteenistuse juhid vast näha tahaksidki, ei tähenda see mitte feminismi. Ka see sai juba alguses selgeks tehtud.

Missugune roll on siis õrnemal sugupoolel kodus, koguduses, kogukonnas? Järgmised üheksa punkti on sellele küsimusele vastuse leidmiseks teejuhiks: 1. kuulamine, 2. hingehoid, 3. empaatia, 4. aitamine, 5. lastetöö, 6. muusika, 7. võõrustamine, 8. käsitöö, 9. majapidamisoskused.

Naised võivad oma talentidega olla koguduse siduvaks elemendiks. Suhtlemine – mis see muud ole kui inimeste omavahel kokkukleepimine, sidumine, tutvuste sõlmimine, sõprus. On ju teada-tuntud tõde, et pärast jumalateenistust sätivad meesterahvad end kiiresti kodu poole, naised aga jäävad veel pärast tulede kustutamist kirikusaali omi jutte rääkima.

Seminaril tutvustati erinevaid töövaldkondi, mis võiksid kuuluda naisteteenistuse kompetentsi: korraldada erinevaid vestlus-, piibli- ja palvegruppe, üritusi lastele kirikus ja väljaspool seda, olla toeks koguduse pastorile ja ametnikele oma jõu ja nõuga. Missuguseid võimalusi Tartus veel tutvustati, seda küsige kindlasti oma koguduse naisteteenistuse juhi käest.

2. märtsil on rahvusvaheline naiste palvepäev. Palveaineks on, et Püha Vaim täidaks meie tühjad kruusid ja me võiks endid Jumalale ja Tema tööle enam pühendada.

2. märtsil ilmub ka uus Meie Aeg, teemaks naised
Piiblis ja kirikus.

8. märtsil on naistepäev. Nii et särage ja õitsege, naised!
Jaga Facebookis
Vaata seotud teemal
Loe seotud teemal
Veel samalt autorilt
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat