HEA SÕNUM KUULEKUSEST USU KAUDU
Avaldatud 30.6.2009, rubriik Päeva sõna
Jumala Isa etteteadmise järgi, Vaimu pühitsemise läbi Jeesusele Kristusele kuuletumiseks ja tema verega piserdamiseks. 1Pt 1:2
Tõe üle ei saa kunagi otsustada meie kogemuste põhjal. Kui vennad Wright’id oleksid seda teinud, siis oleksid nad jätkanud jalgrataste valmistamist. Aga nad ütlesid, et on võimalik teha midagi sellist, mida me hetkel veel ei näe. Ja seepärast on meil tänapäeval Boeing 747, mis on seestpoolt pikem kui oli vendade Wright’ide esimene lend.
Peaksime enam rõhutama fakti, et sõnakuulelikkus on võimalik ja vajalik ning et sõnakuulelikkus on Jumala eesmärk meie kõigi jaoks. Me kõik teame – mina kaasa arvatud ning üsna valulikust kogemusest –, et me ei ole kogu aeg sõnakuulelikud. Kuid see, kas me langeme ja ebaõnnestume, ei oma mingit seost faktiga, et Jumalal on vägi hoida meid patustamast.
Sõnakuulelikkus on võimalik. Aga see on võimalik üksnes usu läbi. See on tõsi, sest usk ei ole pelgalt vaimne nõustumine, vaid hoopis usaldus, mis põhineb suhtel Temaga, kes on usaldusväärne. See on tõsi, sest meie oleme oma loomult patused. Lahus Jeesusest ei ole meil mingit õigust ja ainult siis, kui oleme Temaga seotud, võime saada Tema õiguse osalisteks. Sõnakuulelikkus tuleb vaid usu kaudu, sest me oleme oma loomult alistuvad. Kui me mõistame oma abitust patustena, siis ainus võimalus on anda end Jumala kontrolli alla. Kui meid ei kontrolli Jumal, siis oleme Saatana kontrolli all. Ei ole olemas vahepealset piiriala, kus me võiks ise oma elu juhtida. Me kas oleme Jumala või vaenlase kontrolli all. Sõnakuulelikkus tuleb vaid usu kaudu, sest sõnakuulelikkus on usu vili ja vili on alati millegi muu tulemus. Vilja ei saa siis, kui nähakse vaeva selle tekitamiseks. Vili valmib sellest, et ta on ühendatud viinapuuga. Sõnakuulelikkust saab vaid usu kaudu ja selle näiteks on Jeesuse elu. Kui me toetume Temale, nii nagu Tema toetus oma Isale, siis sõnakuulelikkus, mis ilmestas Tema elu, saab nähtavaks ka meie elus.
Sõnakuulelikkus ei ole meie lunastuse põhjus, vaid selle tulemus. Kui me hoiame iga päev oma silme ees Jeesuse armastust, siis muutume Tema sarnaseks.