Põledes Jumalale: 1. osa

Avaldatud 30.3.2008, rubriik Päeva sõna

"Maitske ja vaadake, et Issand on hea!" (Psalm 34:9).

Ükskõik, kes Sa oled või kus Sa oled, kui Jumal Sind kutsub, on Sul võimalus hakata suuri asju tegema, Jumala asju, hingivõitvaid asju. Sinu palk ei seisne siis üksnes materiaalsetes asjades, vaid ka rikkalikes taevastes õnnistustes.

Serafima töötas Moskvas, ühes moodsas poes. Tänu Venemaa uuele vabaturule tõotas ta tulevik head. Kuid ühel päeval tuli armeeohvitser, kes otsis Serafima poega. Too oli lahkunud oma tööpostilt sõjaväes ilma selleks vajaliku loata ning see tõi kaasa erakordselt tõsised süüdistused. Poisil oli tõsine probleem.

Äkki hakkas Serafima maailm kokku varisema. Olles sündinud juudi perekonda ning kasvatatud üles jumalatus kommunistlikus süsteemis, ei olnud Serafima kindel, kas Jumal üldse olemas on. Kuid ta oli meeleheitel; oma meeleheites hakkas ta palvetama.

Ta on kindel, et Jumal kuulis ta palveid, sest varsti pärast palvetamist kinnitas valitsus amnestia sõduritele, kes olid oma tööpostilt lahkunud. Serafima poeg võis koju tagasi pöörduda. Nad võisid jälle koos olla. Selle kogemuse põhjal uskus Serafima, et Jumal on olemas ning hoolib temast ning ta pojast. Kuid ta ei tundnud Teda ega teadnud, kuidas Teda leida. Kui ta ainult leiaks kellegi, kes aitaks tal Tema juurde jõuda.

Ühel päeval kiirustas ta poeg koju ning ütles talle: "Ema, sa pead tulema Mark Finley'd kuulama. Ta on mul tõesti aidanud Jumalat mõista!" Serafima mõistis kohe, et see pidi olema Jumala juhtimine. Ta läks Finley koosolekutele ja mõne aja pärast ristiti nii tema kui ka ta poeg.

Esimesel reedel pärast ristimist läks ta oma ülemuse juurde, et hingamispäeva vabaks paluda. Kuna Serafima oli tuntud kui kõige parem müüja, nõustus boss ta palvega. Kui talv lähenes ja päike varem loojuma hakkas, küsis Serafima, kas ta võiks reedeti varem töö lõpetada. Ta tahtis koju jõuda enne päikeseloojangut. "Mul on kahju," vastas ülemus. "Sinu Jumal peab selle eest ise hoolitsema."

Serafima teadis, et kaotab oma töö, kui hingamispäeva pidamise võimalust nõuab. Ja töökohad olid hinnalised. Taas kord pöördus ta Jumala poole ja katsus mõistatada, mis Jumalal tema jaoks seekord plaanis oli.

Serafima sai teada kirjandusteenistusest. Kas Jumal soovis teda selles suunas juhtida? Ta oli valmis proovima. Naise sõbralik ja avatud suhtlusviis ja eelnevad müügitöökogemused aitasid tal peagi kirjandusteenistuses parimaks müüjaks saada. Kuid ta ei olnud huvitatud müüginumbritest, ta soovis teistele jagada seda imelist kogemust, mille saab Jumalat tundma õppides, ning ta teadis, et ta kaaskodanikud vajavad seda. Igal päeval palvetas ta: "Aita mul leida keegi, kes Sinu kutse vastu võtaks, Issand."

Jumal vastas ta palvele ja läkitas ta ühte teatud linna tööle. Ta ei tundud seal kedagi, kuid Jumal oli teed näidanud ning kuhu Tema suunas, sinna oli Serafima valmis minema. Usus pakkis ta oma kotid ja ostis ühe suuna pileti linna, mida Jumal tal oli käskinud külastada.

Loe Serafima kogemusest edasi homses osas.
Jaga Facebookis