Põhja-Aasia-Vaikse ookeani divisjoni 2013. aasta misjonikonverentsil kutsus ülemaailmse adventkoguduse president Ted N. C. Wilson osalejaid üles „minema saaki koguma“ ja rääkima maailmale Jeesusest ning Tema peatsest tagasitulemisest. 31. augustil Lõuna-Koreas Jeju saarel toimunud jumalateenistusele oli kogunenud üle 4000 inimese.
Vaadates tagasi erinevatele tegevustele enne jumalateenistust (hingamispäevakool, koorilaul, liivale joonistamine koguduse ees, lasteetendus, mis „jutustas meile Aabrahami usust“,“ kiitis Wilson koguduse töötegijaid. „Kõik see viitab Jumala kutsele meile, inimestele, kes võtavad vastu Jumala käsud ja usu. Me peame minema edasi, koguma saaki, Püha Vaimu väes.“
Wilson arutles kolme ingli kuulutuse (Ilmutuse 14. ptk) seotuse üle tänapäeva maailmaga. Ta kutsus kuulajaid üles armastavalt ja rõõmsa meelega jagama seda sõnumit teistega, et kutsuda välja need, kes on lõpuajal avatud Jumala Sõnale.
„Käsk kummardada Jumalat kui Loojat paneb inimestele automaatselt vastutuse järgida päeva, mis on Tema loomistöö tipus,“ ütles Wilson. „Loodu ei saa austada Loojat, rikkudes hingamispäeva pühitsemise käsku, mille Jumal ise oma loomistöö mälestamiseks eraldas. Ajal, mis eelneb vahetult Jeesuse tulekule, saab seitsmenda päeva hingamispäevast keskne küsimus suures võitluses.“
Adventkoguduse juht märkis, et teise ingli sõnum on kutse loobuda surnud ja valereligioonidest. „Jumala rahvast, kes on ikka veel Baabülonis, kutsutakse välja, et neil ei oleks süüd tema pattudes ja et nad ei jääks nuhtluste alla, mis Baabülonile valatakse.“
Rääkides hingamispäevast, ütles Wilson: „Me oleme väga tänulikud usuvabaduse eest, mis on saavutatud paljudes riikides üle maailma. Tänage selle eest Jumalat, me peame kasutama oma usuvabadust, et kaitsta usuvabadust,“ ütles president kogudusele. „Siiski me teame Piibli põhjal, et tuleb aeg, mil usuvabadust piiratakse ning kirikud kontrollivad valitsusi, nii et viimased võtavad vastu seadusi äralangenud kirikute meeleheaks. Igaüks, kes ei ole sellise kiriku/riigi suhtega nõus, hukatakse. Ärge kartke seda päeva. Toetuge Jeesusele täna ja te toetute Temale ka tulevikus.“
Neljapäevane üritus algas 28. augustil. Sellesse regiooni kuulub neljandik maailma rahvastikust. Avakoosolekul näidati suuremate riikide koguduste tööd. Põhja-Korea slaidide juures oli tekst: „Jumal peab meeles põhjakorealaste pisaraid“.
Hiina kohta oli märgitud, et mida jõukamaks riik saab, seda raskem rist on selle rahva kristlastel kanda.
Jaapani kohta oli kirjas: „Rahajumala Mammona maa, mille inimesed on oma südame sulgenud“. Jaapani uniooni juhid kandsid T-särki sõnumiga „Jeesus@Tokyo“ – märk nende pingutustest viia evangeeliumisõnum ühte suuremasse linna maailmas.
Mongoolia ning Taiwani nimetati „metsiku“ loodusega riikideks ning Taiwani kohta märgiti, et sealne kogukond peab „kasvatama usu- ja kristliku kultuuri juuri“.