Innustav innovatsioon

Avaldatud 26.11.2024, allikas TEDNews

GAiN Euroopa 2024 keskmes olid noored sisuloojad, kes paeluvad oma värske lähenemisega evangeeliumi jagamisele internetis. Noored digipioneerid tutvustasid GAiNi pühapäevases programmis, kuidas nad kasutavad sotsiaalmeediat ja muid uuenduslikke meetodeid lootuse levitamiseks digimaailmas.

Trans-Euroopa (TED) ja Inter-Euroopa (EUD) divisjon toetasid konkursi „Young Creatives Competition“ kaudu kaheksat inspireerivat noort sisuloojat, kes said osaleda GAiN Euroopa iga-aastasel kokkusaamisel ning rääkida oma teekonnast 42 riigi esindajaga. Tunnistades, et meediakonverentsil osalemine võib olla noortele meediahuvilistele kulukas, asutasid TED ja EUD spetsiaalse fondi, et neid toetada. Taotlejatel paluti esitada kaheminutilised videod, milles kirjeldatakse üksikasjalikult nende loomingulist strateegiat evangeeliumi jagamiseks sotsiaalmeedias. Välja valiti kõige inspireerivamad tööd, mis andis neile loovisikutele võimaluse osaleda GAiN Euroopa konverentsil, tutvustada oma uuenduslikke teadmisi laiemale publikule ja suhelda teiste professionaalidega.

Tänavused noored loovisikud on...

…Ljubov Zamorska, 25-aastane ukrainlanna (elab praegu Poolas) köitis publikut oma liitreaalsusraamatutega, mille eesmärk on näidata animatsioonide vahendusel Taanieli kuju või Noa laeva sisemust. „Selline lähenemine pakub kaasahaaravamat kogemust,“ selgitas Zamorska, kes on graafiline disainer ja illustraator. „Niipea, kui [lugejad] suunavad oma telefoni kaamera lehele, on nad tunnistajaks millelegi hämmastavale. Täiendatud reaalsus äratab piiblilood otse nende silme ees ellu!“

Zamorska, kes avas hiljuti TikToki konto, kasutab platvormi evangeeliumi jagamiseks ning ühel tema videol on juba 25 000 vaatamist. „Mitu aastat kuluks mul isiklikult nii paljude inimesteni jõudmiseks?“ mõtiskles Zamorska, julgustades osalejaid kasutama sotsiaalmeediat, et jõuda miljonite inimesteni.

…Ryan Daly, 24-aastane Inglismaalt pärit ja auhinnatud filmitegija, rääkis, kuidas ta kasutab oma sotsiaalmeedia- ja montaažioskusi, et luua lühivideoid (reel) oma kohaliku koguduse jaoks Londonis (nii TikToki kui ka Instagrami). Tänu tema tööle on nende TikTok-kontol nüüd üle 62 000 jälgija ning nende enim vaadatud videol on Instagramis üle 3 miljoni vaatamise.

…Nemanja Jurišić ja Miljan Dukič Serbiast ja Montenegrost tutvustasid oma uut YouTube’i kanalit NT Podcast. Aastal 2023 loodud kanalil on juba ligi 7000 jälgijat. NT Podcastis uurivad 27-aastane mikroarvutielektroonika tudeng Jurišić ja 24-aastane biotehnoloogia tudeng Dukič teaduse ja religiooni vahelisi seoseid. Nad intervjueerivad teadlasi, et uurida erinevaid teemasid, nagu arheoloogia, kreatsionism, tervis ja muud. Duo, kes pidas omaenda loomeseminari, tõlkis serbia keelde Leonard Brandi raamatu „Loomine? Tõesti? Vestlus“, et aidata inimestel Piiblit paremini mõista ja tuua piibellikud väärtused ja Jumal inimestele lähemale.

…21-aastane Timi Bahun Sloveeniast, kes õpib praegu äri ja juhtimist, rääkis, kuidas ta otsustas hakata kasutama oma isiklikke sotsiaalmeediakontosid (TikTok ja Instagram) pigem evangeeliumi jagamiseks kui isikliku kasu saamiseks. Bahun ütles, et tema loodud sisu põhineb „piiblisalmidel, mis on mind aidanud või mind üles tõstnud... sest ma usun, et need kõnetavad ka teisi noori sotsiaalmeedias“. Bahun on saanud oma videote vaatajatelt positiivset tagasisidet, mõned ütlevad, et tema videod on vastus palvetele.

…Elisa Ghiuzan, kes lõpetas hiljuti teoloogiaõpingud Villa Aurora ülikoolis, otsustas kasutada evangeeliumi jagamiseks sotsiaalmeediat. Kui ta tundis, et teda on kutsutud seda tegema, hakkas ta lugema raamatuid nagu „The Gospel According to TikTok“, et õppida, kuidas kõige paremini nooremate inimestega rääkida. „Ma ei saa eeldada, et inimesed mõistavad mind, kui ma kasutan keelt, mida nad ei räägi,“ ütles ta, selgitades, kuidas ta töötas välja autentse suhtlemisviisi internetis.

…Viktoriia Levina, noor loomeinimene Ukrainast, sai tunnustuse oma lasteraamatuprojekti eest, kuid ta ei saanud konverentsil osaleda.

…Erik Hook, animaator ja videomängude tootja Hispaaniast, rääkis oma projektist viimasena. Hook on kristlike algatuste toetamisele suunatud animatsiooni- ja videomängude tootmisettevõtte 3:16 asutaja. Hook töötab praegu lastele mõeldud 3D-animatsioonifilmide kallal. Ta näitas hämmastavaid treilereid oma viimasest toodangust, rajaleidjate loost „Universal Club“ ja oma sünnipäevaloost „Crown of Life“.

Innovatsioon

„Noorte loovisikute algatus kujutab olulist sammu olulise eesmärgi suunas: kaasata digitaalsesse missiooni koguduseliikmeid,“ ütles EUD kommunikatsioonijuht Paulo Macedo. „Need digitaalsed põliselanikud demonstreerisid oma loovust ja laiaulatuslikku misjonitegevust,“ lõpetas ta.

„Tead, mis mulle selle digimisjonäride rühma juures meeldib?“ küsis TEDi kommunikatsioonijuht David Neal. „Kolm asja: esiteks, nende süda on avatud evangeeliumile. Teiseks, nad kasutavad oma loovust, et inimestega ühendust luua, ja kolmandaks, nad mõistavad väga hästi, et me saame inimestega ühendust vaid siis, kui me räägime nende keelt!“

Nagu need noored digimisjonärid laval näitasid, võib evangeeliumi sõnum jõuda inimesteni elumuutval viisil, kui kasutatakse julgesti oma loovust ning kui tehakse teadlikke ja tähelepanelikke jõupingutusi kaasamise edendamiseks.

[Fotod: Adventist Media Exchange, Nikolay Stoykov and Tor Tjeransen]

Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat