Detsembri Meie Aja fookuses on jõuluevangeelium oma keskse sõnumiga. „Jõulusündmuses astub Jumal meie keskele ja pakub igaühele oma rahu ja lootust, mis annab kindlust ja turvatunnet. Seda isegi siis, kui seisame silmitsi raskete väljakutsete või probleemidega,“ kirjutab koguduste liidu esimees David Nõmmik oma jõulutervituses. Anne Vahtramäe mõtiskleb jõulude teemal kaasa äratundmise võtmes: „Ei need, kes öömajasoovile eitavalt vastasid, ega ka see pere, kes oma elamu loomade poolel rännulistele ulualust pakkus, ei tundnud suurt hetke ära. Karjased arutlesid küll lambaid valvates oluliste teemade üle – vist –, kuid ka neil polnud õrna aimu, et see on SEE öö. Neile öeldi ju otsesõnu, mis oli toimunud. Aga seda enesestmõistetavat äratundmist polnud.“
Õnne Kivinurm kirjutab samuti jõulude teemal, kuid vaatleb seda kingituste kontekstis: „Tabasin end mõttelt, et kas võib olla nii, et ka Jumalale soovime kinkida oma elu ja aja asemel mõnd odavat aseainet. Teeme palju-palju, et ometi ära teenida oma taevaselt Isalt natukenegi kiitust ja rõõmu ja tähelepanu. Või siis tegeleme pealtnäha ilusate ja vajalike kristlike tegevustega, sest nii on ju õige ja nõnda on tavaks. Ometi võib meil jääda kõigi heade tegudega koos Jumalale ulatamata see, mida Ta kõige enam ootab – meie süda ja me elu.“
Intervjuusarjas kogudusevanematega annab seekord vastuseid Võru koguduse vanem Ilmar Valb, kes on seda ülesannet täitnud neli aastat. „Kohalik kogudus peaks olema justkui sõjaväe välihaigla, kust patuhaiged inimesed leiavad eest hoolitseva ja armastava õhkkonna,“ arutleb Ilmar koguduse üle ning lisab võrdluse ka kogudusevanema kohta: „Kogudusevanem on justkui avaliku elu tegelane: temalt oodatakse moraalseks ja vaimulikuks kompassiks olemist.“
Misjonirubriigis jätkub lugu koguduse misjoniajaloost, seekord jõuame päris esimese ametliku misjonäri, John N. Andrewsi looni. „1850. aastatel oli John Andrews üks silmapaistvamaid seitsmenda päeva adventistide jutlustajaid. Tänapäeval on meil sellised institutsioonid nagu Piibliuuringute Instituut, kuid tollal oli Andrews sisuliselt selline instituut.“
Samuti on misjonirubriigis juttu Pärli kogudusest ja selle tegemistest. „Iga meie kogudus võib olla koht, kus inimesed leiavad Jeesuse,“ kirjuta Pärli koguduse pastor Aleksandr Tsugai ning lisab enda koguduse kohta: „Peame väga tähtsaks lastetööd ja paneme rõhku rajaleidjate ja askeldajate tööle, mis aitab lastel vaimulikult kasvada ja ka uusi inimesi kogudusse kutsuda.“
Suhete teemal kirjutab Ivo Käsk ning seab luubi alla abielueelse seksi: „See, kuidas me kohtleme on ihu, on Jumala jaoks oluline, sest Tema on meid loonud ja me kuulume Talle. --- Jumal on mõelnud seksi kahe kindlalt abieluliselt pühendunud inimese vahele.“
Detsembri Meie Ajas on lisaks nimetatutele veel palju huvitavaid artikleid. Ajakiri jõuab kogudustesse hingamispäevale, 16. detsembril ning ajakiri maksab 2,5 eurot. Ajakirja saab osta ka koguduse e-poest.
Uuel aastal ootavad Meie Aega mõned muudatused ning järgmine paberajakiri ilmub 16. märtsil.