Oktoobri Meie Ajas

Avaldatud 13.10.2023

Oktoobri Meie Aja fookuses on adventkoguduse identiteedi üks kindel osa – hingamispäevakool. Andres Ploompuu vaatleb meie piiblitunde hästi lähedalt ja luubiga ning vajutab mõnele valupunktile: „Loodan, et julgeme seda tunnistada, et meie innukus piiblitunnist osa võtta sõltub siiski ka sellest, kuidas neid piiblitunde läbi viiakse ja millest seal räägitakse. Ja kui see mõne jaoks probleem ei ole, siis tasub olla teadlik, et paljude teiste, eelkõige noorema põlvkonna jaoks, on see probleem, kuidas meie piiblitunde läbi viiakse,“ kirjutab Andres ja lisab oma tekstis ideid, kuidas piiblitundi sisustada ja mida seal kindlasti mitte teha. Toivo Kaasik arutleb selle üle, et koguduseliikmed, kes on hingamispäevakooli õpilased, on justkui maa sool: „Jeesuse-aegsed kirjatundjad kasutasid maa soolaks olemise metafoori just tarkusest rääkides. Sool ei ole üksinda midagi, soola väärtus avaldub tema mõju kaudu. Järelikult polnud jüngrite ja Jeesust kuulanud rahva roll edaspidi mitte ise muljet avaldada, vaid ühiskonda mõjutada. See, kas nad pidid ise selle juures silma torkama või tagaplaanile jääma, polnud siinkohal oluline; tähtis oli nende avaldatud püsiv mõju.“

Seekordses intervjuus jagab oma mõtteid Haapsalu adventkoguduse vanem Taavi Käsk. „Õpin ja harjutan alandlikkust, panemaks tähele Jumala juhatust sellel teekonnal iga päev ja erinevates väljakutsetes,“ ütleb Taavi, kes on kogudusevanem olnud aastast 2007, küsimuse peale, missuguse koguduseliikmena ta end kirjeldab.

Koguduse misjoniajaloo rubriigis on juttu unustatud misjonärist Hannah More’ist, kes teenis misjonärina, olemata ise koguduse liige: „Kuigi me ei ole kindlad, kas Hannah kuulus nende hulka,kes ootasid Jeesuse tagasitulekut 22. oktoobril 1844, samastas ta end kindlasti milleriitide liikumisega ja sai lõpuks adventistiks.“ Misjonirubriigis „Mina lähen“ kirjutab Meeri Pajula Kompassi koguduse kahest suvisest misjoniettevõtmisest: suveõhtu filmiprojektist ja pargijumalateenistusest: „Pargihingamispäeval ei pidanud mitte inimesed tulema koguduse juurde, vaid kogudus läks hoopis inimeste keskele.“

Krõõt Lõbus kirjutab suhete rubriigis perskepktiivist: „Elu on seotud perspektiividega ja ka partnerivalik on mõjutatud meie vaatenurgast.“ ja Külli Keel kirjutab pererubriigis rahust, mida lapsevanem hädasti vajab: „Elus tuleb ikka ette olukordi, kus rahu säilitamine on väga raske või tundub lausa võimatu.“

Ajakirjas on lastele Silmatera ja ka kõik teised armsaks saanud rubriigid. Oktoobri Meie Aeg jõuab kogudustesse hingamispäeval, 14. oktoobril. Ajakirja kaanehind on 2,5 eurot ja ajakirja saab tellida ka e-poest.

Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat