Aprilli Meie Ajas

Avaldatud 6.4.2023

Aprilli Meie Aja fookuses on pühitsuse teema. Ruslan Karlov esitab küsimuse, mis see pühitsus on. „Pühitsus on rüvetamise vastand,“ kirjutab Ruslan ja lisab, et „meil on vabadus ja volitus otsustada, mida me oma elus pühaks kuulutame ja eraldame. Pühitsus ei ole salapärane praktika, mille saavutavad ainult kõige ustavamad.“ Marta-Liina Põldaru arutleb selle üle, kas pühitsus on võimalik ka tänapäeva modernses maailmas. „Kas Paulus ikka teadis, kui raske võib see olla 2023. aastal? Kiiretel ja stressirohketel aegadel on kõige lihtsam jätta tähelepanuta just suhe Jumalaga.“ Marta-Liina vaatleb pühitsust ka kasvatuslikust aspektist ning võrdleb seda omandatavate oskustega: „Need on oskused, mida peaks lastele õpetama samamoodi nagu riietumist või hammaste pesemist.“

Ly Kaasik arutleb rahu teemal – kas rahu nõudmisel on ka piir? „Kui abstraktne rahu muutub kannatavatest inimestest tähtsamaks, saab rahutegemisest probleemi kinnimätsimine. /---/ Ebaõiglust märgates ei peaks kristlane mõtlema mitte sellele, kuidas konflikt kiiresti maha jahutada, vaid märkama inimesi, kellele liiga tehakse.“

Seekord ilmub intervjuusarjas kogudusevanematega Mall Kallmani usutlus Viljandi koguduse vanema Madis Pärnaga, kes mõtiskleb muu hulgas koguduse rolli üle vastuvõtjana: „Meie soov ei ole siis kedagi enda arusaamadesse paigutada, vaid teda vastu võtta kui Jumala last.“

Meie Aja misjonilugude rubriigis „Mina lähen“ kirjutab Helis Rosin muusikaõppest kui vahendist töös lastega: „Parim viis 10–12aastaseid tundma õppida ja nendega sõprussuhteid luua on olla koos nendega.“ Helis kutsub misjoniprojekte välja mõeldes keskenduma valdkonnale, mis on südamelähedane projekti läbiviijale endale: „Leia valdkond, mis sulle südamelähedane on ja milles sa ise tahad paremaks saada.“

„Noore koguduseliikme tee“ sarjas räägib oma kogudusega liitumise loost Võru koguduse liige Aveli Valb, kes kirjeldab oma kaaskristlasi nõnda: „Nad on mulle nagu teine pere, olles alati abivalmid ja sealjuures rõõmsameelsed.“ Aveli kirjutab ka erinevatest õnnistustest, mida ta on kogenud.

Terviserubriigis tutvustab Allan Randlepp meile baktereid, kes tekitavad isusid: „Olemas on ka brokolit armastavaid baktereid. Millal sa viimati brokoliisu tundsid? Kui sa ei mäleta, siis on need tõenäoliselt surnud. /---/ Kui sulle ei maitse kiudainerikkad toidud, pead neid sööma kasvõi mikrobioota pärast.“

Suhete rubriigis on luubi all üksindus. „Üksindustunde tunnistamine on okei ja isegi vajalik,“ kirjutab Mervi Cederström ja lisab: „Need asjad, mis ei ole minu kontrollida, on Jumala kontrollida, ka siis, kui mu tunded seda teadmist ei kinnita.“

Lisaks nimetatutele on ajakirjas ka kõik teised tavapärased rubriigid. Ajakiri jõuab kogudustesse eeloleval hingamispäeval, 8. aprillil. Ajakirja kaanehind on 2,5 eurot. Meie Aega saab osta ka e-poest.

Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat