Veebruari Meie Ajas

Avaldatud 9.2.2023

Seekord on ajakirja fookuses küsimus piiridest – milleks on meile piire vaja ning kuidas nendega toime tulla? Airi Allvee kirjutab oma kogemusest seoses ühistranspordi ja liiklusega, tõmmates sealt paralleele suurema elukorralduse ning kõrgemate piiridega: „On nii lohutav mõelda, et kõiksugu reeglid ja piirangud on siiski välja mõeldud meie turvalisuse tagamiseks. On piire, mille ületamiseks peab olema kas julgust või siis jultumust.“ Eha Lobjakas kirjutab piiridest armastuse kontekstis: „Mida vähem oskavad ja suudavad inimesed armastuse käsust juhinduda, seda enam vajavad nad igapäevases elus konkreetseid reegleid, kuidas armastada.“

Seekord räägib oma kogemusest kogudusevanemana Pärnu koguduse vanem Kalvi Sommer, kes on seda rolli täitnud vaid aasta aega. „Sa ei pea selleks, et olla teiste koguduseliikmete südames või heal kohal, nahast välja pugema,“ mõtiskleb Kalvi koguduse teemal ning lisab: „Kui kaaskoguduseliikmed naeravatavad ja ütlevad, meil on hea meel, et sa oled täna siin. Kui öeldakse, et Sommeri-poisid on ikka toredad poisid – tunnustatakse seda, kes sa oled, mitte, et sa peaksid midagi erilist selleks tegema. See teeb südame soojaks, et ka selle üle tuntakse rõõmu.“

Marika Lombart jagab terviserubriigis nippe, kuidas lapsed ka tubastest tingimustes rohkem liikuma saada: „Lapsed ja teismelised (5–17-aastased) peaksid tegelema päevas keskmiselt 60 min mõõduka kuni intensiivse aeroobse tegevusega; nad peaksid tegelema vähemalt 3 korda nädalas intensiivse aeroobse tegevusega, mis hõlmab lisaks ka jõuharjutusi erinevate lihasgruppide ja luude  tugevdamiseks.“

Oma kogudusega liitumise lugu jagab seekord Põltsamaa noor koguduseliige Endo Põldaru: „Minu jaoks on kogudus laiendatud pere, kus koos kasvavad mängukaaslased, inimesed, kes on mulle nagu hoolivad vanavanemad, nagu õed ja vennad. Juba väiksena võtsid vanemad mind alati kaasa koguduse üritustele, inimeste külastusele, kuna isa on vanemdiakon, ja nädala sees toimuvasse palveringi.“

Aleksandr Tsugai, kes on möödunud aasta lõpus loodud misjoni tööharu juht, kirjutab: „Ma tahan loota, et misjoni tööharu saab olla abiks kõigile, kes tõsiselt mõtlevad misjonitööle. Usun, et Jumal teeb imet ja vajalik töö saab tehtud ka vaatamata ajanappusele.“

Jätkame jaanuari ajakirjas alguse saanud suhteteemalist sarja, seekord kirjutab Ivo Käsk abielusuhtest: „Üks meie väljakutseid Jumala lastena on väljakutse eristada see, mis on piibellik, sellest, mis on ühiskondlik. Piibellikus mudelis on abielu kohanemisvõimeline, see on loominguline.“

Seekordses Silmateras on häid nõuandeid, kuidas lastega koos aktiivselt aega veeta või kuidas edendada laste iseseisvat tegutsemist. Alustab ka üks uus rubriik – Jaanus Riimets võtab vaatluse alla Jeesuse kõnelused, esimeses tekstis on juttu Jeesuse jutuajamisest Naatanaeliga. Ajakirjas on ka kõik teised tavapärased rubriigid.

Ajakiri jõuab kogudustesse eeloleval hingamispäeval, 11. veebruaril. Ajakirja kaanehind on 2,5 eurot ning seda saab osta nii kohalikest kogudustest kui ka e-poest.

Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat