Oktoobri Meie Aja fookuses on misjonitöö olemus 21. sajandil. Lina Sommer sedastab oma arutluses, et „Tundub, et praegused inimesed on võrreldes eelmise sajandiga millegi uue vastuvõtmisel kinnisemad, eriti selles, mis puudutab religiooni“ ning esitab küsimuse: miks? „Tänapäeval liigub informatsioon väga kiiresti, isegi liiga kiiresti. Nii õige info kui ka kahjuks vale. Niinimetatud valeinfot on internet, televisioon, sotsiaalmeedia ja isegi poe raamaturiiulid täis,“ arutleb Lina edasi ning kirjeldab koguduse erinevaid funktsioone, kasutades selleks metafoorina inimkeha. Virve Toom võrdleb tänapäeva inimesi Jeesuse-aegsetega: „Elades muutuste ja uuenduste keskel tahame kõike teha uutmoodi, ometi ei tohi unustada ka neid lihtsaid ja algseid tõdesid, mis toimisid siis, kui läksid välja Jeesuse jüngrid. Sellepärast meenutame, kuidas tegid tööd Jeesuse esimesed jüngrid, nemad, kellest saigi alguse minemine ja kuulutamine tänapäevases mõistes.“
Seekordse fookusega haakub ka misjonirubriigi artikkel, mille autor Anne Kalmann jagab viljandlaste kogemusi ja mõtteid seoses raamatute jagamise ja müümisega: „Siis aga tuli koroona ja olukord muutus täielikult. Kirikud pandi kinni, jumalateenistusi ei lubatud pidada, majast majja käimine ei tulnud enam kõne allagi, kuid ometi oli see aeg, mis suunas inimeste mõtteid tõsisematele teemadele. Kuidas minna tööga edasi? Just siis pani Jumal kahele õele südamesse mõtte hakata tänavatel inimestele raamatuid jagama ja eriliselt käesoleva aja tõde sisaldavat raamatut „Suur võitlus“.“
Seekordses intervjuus jagavad oma mõtteid hingamispäevakooli kohta suvel Balti uniooni töötajate laagris käinud külalised. Enda kogemustest kogudusega liitumise järel kirjutab Kristi Rajandu Elvast: „Vahest on need kogemused ja läbielud aidanud kedagi olema julgem usaldama Tema juhtimist. Sest Jumala kuulmine = õnnistused, õnnistused ja veel kord õnnistused.“
Pererubriigis esitab Külli Keel küsimuse, kuidas saada alandlikuks lapsevanemaks, ning Allan Randlepp kirjutab terviserubriigis raua olulisusest meie organismis. Veel on ajakirjas Silmatera lastele, kogemuste kotike, jutluse ja kirjakoha rubriik. Jätkub Evi Lõhmuse lapsepõlvemälestuste järjelugu.
Need ja teised artiklid ja lood on oktoobri Meie Ajas, mis jõuab kogudustesse eeloleval hingamispäeval, 8. oktoobril. Ajakirja kaanehind on 2,5 eurot ja seda saab nii paberil kui ka pdf-formaadis osta ka e-poest.