Aastakoosolek 2021: Adventkoguduse juhid arutlevad selle üle, kuidas kriisiolukorras misjonitööd teha

Avaldatud 11.10.2021, allikas Adventist Review

„Me oleme silmitsi ebatavaliste oludega,“ sõnas seitsmenda päeva adventistide üleilmse koguduse peakonverentsi president Ted N. C. WIlson iga-aastase nõukogu avaistungil 8. oktoobril. „Kuidas me kriisioludes misjonitööga edasi läheme?“
Wilson avas oma lühikese pöördumisega ühe nädala vältava aastakoosoleku, mis toimub Ameerika Ühendriikides Silver Springis. Aastakoosolek toimub interneti vahendusel, kuna enamus delegaate ei saa reisida.

Wilson tunnistas, et pandeemia ajal on paljud eksinud moega ja julgus on kadunud. „Kuidas edasi minna?“ küsis ta. Wilson rääkis, et ainus lahendus on toetuda täielikult Jeesusele. „Tema on adventliikumise juht,“ rõhutas ta.

Aastakoosoleku delegaatide hulka kuuluvad peakonverentsi (PK) nõukogu liikmed ja kogudusejuhid kogu maailmast, aastakoosolekul hääletatakse erinevate projektide, aruannete ja algatuste teemal ning arutatakse koguduse majandusseisu ja teiste küsimuste üle. Aastakoosolek algas 7. ja 8. oktoobril konverentsiga, millel räägitakse haridusest ja koguduse arengust ning otsitakse viise, kuidas innustada ja toetada koguduseliikmete ametialast ja isiklikku arengut.

Konverentsi kahetunnine avasessioon hõlmas misjonäride tunnistusi, mis on pärit kriisipiirkondadest, samuti uurimusi, mille keskmes on adventkoguduse ja kristluse ajalugu.

PK asepresident Artur Stele meenutas õppetunde, mille kogudus sai endises Nõukogude Liidus ja selle tagaskiusamise ajal. „Valitsuse eesmärk oli ühiskond religioonist vabastada,“ ütles Stele. „Paljud ustavad kristlased vangistati.“

Stele rääkis vaatamata keerulistele olukordadele, kaasa arvatud pastorite ja koguduseliikmete kaotus, kogudus mitte üksnes ei jäänud ellu, vaid kasvas. Stele sõnas, et me saame sellest ajaloo õppetunnist õppida, kuidas rasketes oludes täielikult Jumalat ja Tema Sõna usaldada. „Usklikud lugesid Jumala tõde ja järgisid seda,“ ütles ta. „Usklikud nägid elu igaviku perspektiivist, taevas oli tõeline. Sõnumi jagamisel oldi rutakad.“

Ta meenutas ka koguduse paindlikkust ja loovust. Kogudus kohanes. „Kui teenistused keelati, siis korraldati jumalateenistusi varahommikul või hilisõhtuti, kokku saadi väikegruppides või isegi kahekaupa. Kuna sünnipäevapeod olid lubatud, korraldasid koguduseliikmed igal laupäeval sünnipäevapidusid. Koguduse nõukogu sai teinekord kokku matustel.“

Stele sõnas, et veel üks õppetund oli, et iga koguduse liige oli moel või teisel koguduse missioonis kaasatud. „Enamus pastoreid olid arreteeritud, seega pidid töö ära tegema koguduseliikmed. Muusikakoosseisud harjutasid öösiti ja laulsid ka siis, kui see oli keelatud. Pastorid olid vangis, kuid nad teadsid, et kogudused tulevad sellest välja.“

Stele nentis, et see on õpetuseks meile kõigile. Ta rõhutas: „Töötagem ja ärgem häbenegem. Olgu meie fookuses igavik. Me peame üheskoos tagama selle, et Issanda töösse oleksid kaasatud kõik.“

Teised kõnelejad rääkisid adventkoguduse tööst 1919. aasta kriisis, kui maailma oli tabanud Hispaania gripp. „Kuidas sai kogudus jagada igavese elu evangeeliumi inimestega, kel olid ajalikud vajadused?“ küsis pastor Jennifer Daley. Ta mainis vastutustundlikku tegutsemist, mis oli seotud inimeste igapäevaste vajadustega, kuid mille eesmärk oli jagada igavest evangeeliumi. „Selle tulemusena misjon õilmitses,“ sõnas Daley. Võti on „edastada kriisiajal ühendavat sõnumit, mida inimesed vajavad“.

Põhja-Inglismaa koguduste liidu noortejuht Adam Ramdin arutles valdeslaste eeskuju teemal. Nad hoidsid sajandeid Jumala tõde Alpi mägedes ja orgudes elus. Teiste heade otsuste hulgas hoolitsesid nad eriliselt oma laste hariduse eest. „Nad teadsid, mida usuvad, miks nad seda usuvad ja nad olid väga selgesõnalised selles, et seda sõnumit ei saa hoida üksnes endale.“

Ramdin rääkis, kuidas valdeslased uurisid Jumala Sõna, koolitasid üksteist ja läksid siis suurtesse Euroopa linnadesse misjonitööd tegema. „Nende eesmärk oli südamete pöördumine.“

Hiina uniooni peasekretär Daniel Jiao oli nõus, et uuendusmeelsus ja raskustes vastupidamine on see, mida usklikelt kriisiolukorras oodata. Ta rääkis loo isast, ustavast koguduseliikmest, kes jäi koonduslaagris ellu ja kellest sai Hiina ühe suurema koguduse juht. Kriisile peab reageerima kannatlikkuse ja hoolika läbimõtlemisega, sõnas Jiao. „Ole uuendusmeelne. Mõtle, mis oleks Jumala töö tegemiseks parim viis. Ja ole valmis raskustega rinda pistma. Sa pead raskustest võitu saama ja toetuma Jumala tööd tehes Jumalale.“

Wilson sõnas konverentsil osalejaile, et pole oluline, kus või millal kriis tekib, oluline on meeles pidada, kes on meie kõige suuremate probleemidegi korral kõige võimsam. „Juhid, ärge vaadake kunagi kõrvale meie juhilt, Jeesuselt Kristuselt,“ sõnas Wilson. „Jumal viib oma misjonitöö edasi igas tormis, sest Tema on ka tormide isand.“

Aastakoosoleku kava on siin ja ülekandeid saab vaadata siin

Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat