Juuni Meie Aja fookuses on adventkoguduse nii orgaaniline osa – hingamispäevakool. Rein Käsk meenutab aegu, kui Nõukogude Liidu tingimustes ei saanud Eesti kogudused osa üleilmse koguduse materjalidest ja õppevihikud koostati siin kohapeal. „Nõukogude ajal ei tohtinud kirikus loomulikult olla mingisugust kooli ja sestap nimetatigi seda lihtsalt piiblitunniks,“ kirjutab Rein ja lisab, et tema generatsiooni pastoritele asendas hingamispäevakool teoloogilist haridust, mida samuti toona olla ei tohtinud. Karin Miller vaatleb tänast hingamispäevakooli kui vastumürki kapseldumisele: „See on see tunne, et sa oled kaaslastele oluline, sinuga koos olemisest tuntakse rõõmu ja sinuga rääkimine ei ole väärtuslik mitte pelgalt seetõttu, et suudad õigesti vastata või midagi erilisemat öelda kui teised, vaid just ja ainult sinu enda pärast.“
Ly Kaasik võtab ette muinasjutud ja uurib, mida kasulikku neist õppida on: „Headus ei seisne asjade lõplikus kordasaamises, tõeline headus on liikuv ja kasvav.“ Kristel Harjaks mõtiskleb leina üle ning ütleb, et „kui on midagi kaotada, siis on ka midagi, mis jääb“.
Koguduse rubriigis saame teada, et loomise doktriin ei olegi adventkoguduses alati väga selgelt sõnastatud olnud. „Inimesed, kes ootasid Kristuse teist tulekut, moodustasid väga eripalgelise grupi ja näib, et loomise teemal ei olnud neil ühtsust,“ kirjutab Timothy Standish, kes on peakonverentsi geouuringute instituudi teadur. „Alles 1980. aastal hääletas peakonverentsi töökoosolek selle poolt, et põhiuskumus piibellikust loomisest on adventistliku doktriini lahutamatu osa.“
Seekordses intervjuus saame veidi tuttavamaks Tallinna rahvusvahelise kogudusegrupi liikme, nüüdseks poolteist aastat Eestis elanud Bipuliga, kes on pärit Bangladeshist: „Adventistiks saamine ei ole minu koduriigis kerge tee. Kui ma pöördusin ja valisin hinduismi asemel adventkoguduse, siis kaotasin oma sõbrad. Külaelanikud said meie pere peale vihaseks, oli sõnasõdu ja tülisid. Aga märkasin pärast seda, kui olin Kristuse vastu võtnud, enda elus muutust.“
Need ja veel palju teisi teemasid juuni Meie Ajas, mis jõuab kogudustesse laupäeval, 12. juunil. Ajakirja kaanehing on 2,5 eurot ja seda saab osta ka e-poest.