Tuleval hingamispäeval, 13. märtsil jõuab kogudustesse aasta kolmas Meie Aeg – seekord on ajakirja fookuses abielu. Andres Ploompuu ja Allan Randlepp kirjutavad abielust kui võrdsete suhtest ja üksteise toetamisest ning teekonnast ühisosa otsimisel. „Küljeluu pole kellelegi kuulumise märk, nagu naine kuuluks seetõttu justkui mehele. Ei, see on vastastikuse seotuse märk, kus üks saab teisele toetudes paremaks,“ sedastab Andres ja Allan lisab, et suhtlemine, kus selguvad abikaasade ühised, aga ka erinevad eesmärgid või eluhoiakud, on kahesuunaline tänav: „Mõned paarid võivad avastada, et nende nimekirjad on väga erinevad, kuid ei tasu ehmuda.“
Toivo Kaasik võtab kirjakoha rubriigis luubi alla Maarja kiitustlaulu: „Nii Hanna kui ka Maarja puhul oli Jumal „vaadanud oma teenija viletsuse“ või „madaluse“ peale,“ kirjutab Toivo ja lisab: „Maarja kiituslaulus kordub Piiblist küllalt tuttav ülema ja alama rollide vahetamine.“
Seekordse intervjuu vahendusel saame veidi tuttavamaks Etioopiast Eestisse elama asunud Michael Mosisa Gurmessaga, kes kutsub Meie Aja lugejaid üles koguduse tööd oma andide ja palvetega toetama. Pererubriigis kirjutavad Rain ja Kaie Siim sellest, et lapsed on Jumala kingitus: „Kui Jumal on sulle lapse kinkinud, siis järelikult Ta usub sinusse ja Ta näeb, et sa saad koos Temaga hakkama.“ Enda isaks saamise loo pajatab meile kolme lapse isa Priit Keel: „Nii ma saingi 19-aastasena teada, et saan isaks – see oli mulle väga suur šokk. Noor, kes otsib kaaslast, peab mõtlema, et see inimene jääb tema kõrvale terveks eluks.“
Kristi Taidla kirjutab Rohujuure rubriigis jõulude ajal kogetust: „Nii sai alguse meie teise korruse igaõhtune lahing läbi akende sinna pressiva diskoga – palusin enesele uut südant: tasast, malbet ja alandlikku.“
Koguduse rubriigis esitatakse küsimus, miks lähevad noored täiskasvanud kogudusest ära: „Lammas võis eksiteele minna või olla vigastatud ilma teadliku kontrollita, münt läks kaduma selle omaniku hoolimatuse tõttu, poeg tegi läbimõeldud otsuse. Tavaliselt ei tule inimesed Jeesuse juurde sel põhjusel, et neil said argumendid otsa.“
Need ja palju teisi huvitavaid artikleid leiab märtsi Meie Ajast. Ajakirja kaanehind on 2,5 eurot ning seda saab osta kohalikest kogudustest, aga ka e-poest.