Tänavu veebruaris saab Tallinna koguduse palvelist, kuhu kuulub inimesi ka mujalt peale Tallinna koguduse, 10-aastaseks – sel puhul meenutame Meie Aja fookuses palvelisti algust ja listi liikmed jagavad kogemusi, mis neile möödunud aastate jooksul osaks on saanud. „Teadmine, et saad oma probleemide pärast palvetada koos ustavate Jumala lastega, tekitab tunde tugevast seljatagusest, mida me inimestena nii sageli vajame,“ tõdeb üks listi liige ja teine lisab: „Asi, mida palvelist on tõenäoliselt meile kõigile õpetanud (või siis igal juhul minule küll), on see, et tuleb rohkem palvetada. Palvetada tänaval, poes, bussis inimeste eest, kellega sa seal hetkel koos oled.“
Eha Lobjakas arutleb palve ja eestpalve mõtte üle ning vastab küsimustele, kuidas ja mille pärast palvetada, mis saab siis, kui me ei saa palutut ja mis on eestpalve ja võtab selle kokku ühe lihtsa tõdemusega: „Kui me küsiksime lapselt, millest ta võib oma isale rääkida, ei saaks see laps ilmselt küsimusest aru.“ Ühtlasi kirjutab Eha, mida on õppinud Jumalalt palvele vastust oodates.
USAs töötav pastor kirjutab oma kogemusest seoses palvepäevikuga ning kutsub üles palvepäevikut pidama ning selle õnnistustest osa saama: „Meie palvehetked on Jeesuse suurim aare – nagu ka meie oma.“
Jutluse rubriigis analüüsib pastor Rein Kalmus osasaamisteenistuse alandusteenistuse osa, juhtides meie tähelepanu jalgade pesemise sümboolsele tähendusele, aga ka ettevalmistusele enne osasaamisteenistust: „Kui suhted on läinud sõlme, siis peaks ettevalmistus osasaamiseks sisaldama ka selle puntra lahtiharutamist ja suhete uuendamist.“
Pastor Aleksandr Tsugai esitab Kirjakoha rubriigis küsimuse, kas koguda või laenata, võttes aluseks Joosepi loo Egiptuses enne suurt näljahäda: „2020. aasta näitas, et ootamatud olukorrad võivad tekkida praktiliselt päevapealt,“ nendib Aleksandr ja kutsub meid üles raha säästma: „Sõna koguma on ammu asendatud sõnaga laenama.“
Seekord tutvume intervjuu vahendusel lähemalt Tallinna III koguduse liikme, sünnilt bulgaarlase Plamen Peeviga. „Ma kohtasin selliseid häid inimesi nagu Ruslan ja ühinesin piiblikursustega,“ meenutab Plamen ja lisab, et „kümme aastat hiljem, kui saabus võimalus liituda rahvusvahelise kogudusega, sain aru, et siin, III koguduses on hea ja ma suudan siin panustada rohkem“.
Noore isa tee rubriigis kirjutab isaksolemisest kolme väikese lapse isa Tanis Kulp: „Laste kaudu saame natukenegi paremini mõista Jumalat. Saame aimu, mis rõõmu võib Jumal tunda inimesest, kes tahab olla Tema moodi, kes soovib meeldida oma Taevasele Isale nii nagu lapsed soovivad meeldida oma vanematele ja teenida ära nende kiitust.“
Ajakirjas on lisaks nimetatutele ka kõik teised armsaks ja omaseks saanud rubriigid, samuti Silmatera lastele. Ajakiri jõuab kogudustesse hingamispäeval, 13. veebruaril ning maksab 2,5 eurot. Ajakirja saab tellida nii paberil kui ka e-formaadis e-poest.