Õiekuu ajakirja fookuses on prohvetikuulutused ja keskkonnailmingud – kuidas need kaks on või ei ole omavahel seotud. Ruslan Karlov võtab tükkideks lahti Matteuse 24. peatükis kirja pandud Jeesuse vastuse jüngritele, kui nad uurisid, mis on Jeesuse tulemise märgid. „Maailmaloo lõpule viidatakse väga lühidalt – lõpuajal kuulutatakse kõikjal evangeeliumi,“ kirjutab Ruslan ja lisab üleskutse: „Peame säilitama tervisliku teoloogilise tasakaalu ja mitte eksitama kuulajaid Kristuse tuleku aja osas.“ Keskkonnateaduse valdkonnas töötav Plamen Peev analüüsib kriiside mõju: „Üks sentimeeter merevee tõusu ja kuut miljonit inimest ohustab üleujutus, üks viirus ja kogu maailma majandus ja arenenud meditsiin on põlvili surutud.“ Ta ütleb, et „kus tahes võimalik, tee oma valik keskkonnasäästlikult ja kliimasõbralikult, sest „minu otsus mõjutab sind, sinu otsus mõjutab mind“.
Koguduse rubriigis avatakse meie ees kuningas Taaveti pereelu telgitaguseid: „Absalom oli kena välimusega, ambitsioonikas, külm, kalkuleeriv ja oma kurjade mõtete teostamisel murettekitavalt kannatlik. Saalomoni valitsemisviis ja kolme printsi näide on andnud meile ajalooõppetunde selle kohta, mida mitte teha.“ Lisaks sellele analüüsitakse prohvetikuulutuse ja koroonapandeemia omavahelisi seoseid: „Pandeemiad ei teki sellepärast, et Jumal on inimeste peale vihane, need on inimliku rumaluse ja vastuhaku loomulikud tagajärjed.“
Ajakirja meie aega vaatlevas rubriigis Meie Aeg meie ajast kirjutab Õnne Kivinurm piiblilugemisest ja selle osade päheõppimisest, aga ka ellurakendamisest: „Kuigi Jumala Sõna uurimine on tähtis osa meie suhtlusest Jumalaga, on uurimisaja pikkusest olulisem see, kui palju me loetust läbi elame.“
Jätkub intervjuusari liidu töötajatega, seekord saame tuttava(ma)ks liidu piiblitöölise ja noortejuhi Krõõt Lõbusaga, kes jutustab muu hulgas, et „kogudusetöös mõistad, kui palju erinevaid viise on kogudusetöö toetamiseks ja kui palju erinevaid ülesandeid on Jumala teenimiseks vaja täita“.
Toivo Kaasik lahkab Kirjakoha rubriigis üht lõiku Johannese 17. peatükist ning sedastab: „Minu elu eesmärk ei ole mitte määrata, kes päästetute gruppi kuuluvad, vaid katsuda oma usku läbi, kas mina olen nende hulgas.“
Ajakirjas on veel lastele Silmatera, tervisejuttu päeva olulisimast toidukorrast, Marge Randlepa jutlus sellest, kuidas Jumal meid kannab; Karin Milleri arutlus sümbolite tähtsuse teemal, Kärt Lazići noore ema sõnaraamatu kurioosumi-uurimine, Kogemuste kotike ja muudki.
Igas koguduses tegeletakse sellega, et ajakiri jõuaks koguduseliikmeteni ka ajal, kui me kirikutes kokku ei saa. Anna endast oma koguduse pastorile või kogudusevanemale teada, kui soovid ajakirja soetada. Ajakirja saab tellida ka e-poest (nii paber- kui e-ajakirja). Ajakirja kaanehind on 2,5 eurot.