Aprilli Meie Ajas

Avaldatud 9.4.2020

Seekordse ajakirjanumbri fookuses on käsu ja patu vastasseis või pigem ühteseotus. Mervi Kalmus kirjutab, et „käsud ei ole mõeldud mingiks legalistlikuks punktiarvestuseks pääste küsimuses“ ja lisab: „Juba Vana Testamendi ajal oli inimestel üsna hea arusaam sellest, et „igaüks, kes hüüab appi Issanda nime, pääseb“.“ Olavi Laur lähtub põhimõttest, et kogudus on patuste haigla, ja mõtiskleb: „Koguduseliikmed on see osa ühiskonnast, kes tunnistab oma haigust – usaldamatust Jumala suhtes.“

Ajakiri ilmub seekord ülestõusmispühade nädalavahetusel, seega saab lugeda koguduseliikmete mõtteid sellest, mida tähendab Jeesuse tühi haud nende elus ja kuidas see neid inspireerib. Jaanus ja Tõnu meenutavad aega, mil neist said kristlased, Piret ja Tiina mõtestavad tühja hauda enda usu kaudu, Pille-Riin arutleb tühja haua väe üle, Priit ja Marju seostavad tühja hauda elu triumfiga surma üle.

Intervjuusarjas koguduste liidu töötajatega on ilmunud Helis Rosina usutlus Eesti liidu ja Balti uniooni laekuri Jaanus-Janari Kogermaniga, kes räägib oma numbritega seotud tööst läbi õnnistuste prisma: „Silma paneb särama, kui näen, kuidas Jumal on õnnistanud meie koguduseliikmeid nii, et nemad saavad õnnistada kedagi teist.“

Kirjakoha rubriigis on Krõõt Lõbus luubi alla võtnud Joona loo: „Jumal näeb otse inimese südamesse ja alustab armastuse lähtepunktist.“

Ajakirja meeskonnaga on liitunud Laura Grönholm, kes kirjutab rubriigis Meie Aeg meie ajast toitumisest, täpsemalt magusasöömisest, kuid lisab sellele veel kihte: „Jumal ei käsi meil hoiduda eelkõige suhkrust või lihast, vaid näpuga näitamisest, nurjatust kõnest ja kehva ning vaese kaasinimese põlgamisest.“

Ivo Käsk kirjutab jutluserubriigis jumalakartusest: „Karta Jumalat tähendab käia kõigil Jumala teedel. Kui me ei keskendu Jumalale, siis tõmmatakse meie tähelepanu kõrvale.“

Noore ema Kärt Lazići sõnaraamatus olema jõudnud sõnani intuitsioon: „Oma esimese aasta jooksul Rubeniga olen paaril korral seisnud silmitsi olukorraga, kus argumentidest ei aita ja huupi valimine tundub vastutustundetu.“

Terviserubriigis on vaatluse all vaimse tervise hoidmine ärevatel aegadel – praegu seoses üleilmse koroonakriisiga. Oma mõtteid sel teema jagab ka Teele Veleski Itaaliast ja ajakirjas on ära trükitud üleilmse adventkoguduse presidendi Ted Wilsoni pöördumine.

Need ja teised rubriigid aprilli Meie Ajas. Igas koguduses tegeletakse sellega, et ajakiri jõuaks koguduseliikmeteni ka ajal, kui me kirikutes kokku ei saa. Anna endast oma koguduse pastorile või kogudusevanemale teada, kui soovid ajakirja soetada. Ajakirja saab tellida ka e-poest (nii paber- kui e-ajakirja). Ajakirja kaanehind on 2,5 eurot.

Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat