Taevasse vaadates

Avaldatud 22.7.2021, rubriik Päeva sõna

Kui nad taevasse vaatasid tema minekut, vaata, siis seisis nende juures kaks valgeis rõivais meest, kes ütlesid: „Galilea mehed, mis te seisate siin ja vaatate üles taevasse? See Jeesus, kes teilt võeti üles taevasse, tuleb samal kombel, nagu te nägite teda taevasse minevat.“ Apostlite teod 1:10, 11

Prohvetikuulutuste graafikute tegemine on tore. Taanieli hämmastavate, üle sadade aastate ulatuvate ennustuste joonistamise põnevust on raske kirjeldada; see tegi minust lõpuks uskliku. Nebukadnetsari unenäo kuju, merest kerkivad loomad Taanieli 7. peatükis, suurepärased ajalised prohvetikuulutused 8. ja 9. peatükis − need on ühed kõige haaravamad materjalid, mida kunagi on kirja pandud, ning selge tõend, et Piibli ülesehitust on juhtinud Jumala mõtteviis.

Tegelikult on materjal niivõrd haarav, et mul on raske end tõmmata uurimisest eemale, et teha tegelikku tööd, mille Jeesus meile teha andis. Kuigi me ei tohi jätta hooletusse Jumala Sõna palvemeelset uurimist, ei ole meie esmane ülesanne välja uurida prohvetikuulutuste iga keerulist üksikasja, vaid viia evangeelium surevale maailmale.

Kui Jeesus pilkude eest pilvedesse kadus, viibisid jüngrid mõistagi veel mäetipul ja üritasid natukenegi näha Teda, kelle elu ja töö oli neid nii põhjalikult muutnud. Sina ja mina oleksime sama teinud. Kuigi Jeesus oli just tõotanud tagasi tulla, oleks mõte Tema kaotamisest − isegi lühiajaliselt − masendav.

Äkitselt ilmusid jüngritele inglid. Võib-olla olid nad olnud nende inglite hulgas, kes ilmusid Jeesuse sünni ajal karjastele ja teatasid ülevoolavalt Tema sisenemisest maailma. Nüüd, Kristuse maise teenimistöö lõpus, teatasid inglid taaskord lunastusloo järgmisest etapist − kogudus pidi kohe oma tööd alustama. „Miks te siis seisate ja taevasse vaatate?“ küsisid nad. „Ta ütles, et Ta tuleb tagasi, nii et on aeg minna mäest alla maailma, mis ootab, et teid kuulata.“

Ära lase mingi hinna eest mööduda ühtki päeva, ilma et sa täidaks oma südame Kristuse tagasituleku lootusega. Aga sel ajal, kui sa ootad, ära kuluta iga viimast kui minutit taevasse vaadates ja ajale mõeldes. Tööd on rohkem kui küllalt ning selle tegemiseks on vähe kallist aega. Ülesanne võtab piisavalt aega, ning aeg lendab kiirelt mööda. Jeesuse enda hääl annab sulle teada, millal on aeg peatuda ja pilvedesse vaadata.

Jaga Facebookis