Ootamist väärt

Avaldatud 21.7.2021, rubriik Päeva sõna

Olge nüüd pika meelega, vennad, Issanda tulemiseni! Vaata, põllumees ootab kallist põlluvilja pika meelega, kuni ta saab varase ja hilise vihma. Olge siis teiegi pika meelega, kinnitage oma südant, sest Issanda tulemine on lähedal! Jaakobuse 5:7, 8

Ma olen loomu poolest väga kannatamatu. Kui mu lend peaks väljuma keskpäeval, siis olen kell üheksa lennujaamas, tammun ringi ja ootan, et värav juba avaneks ja ma saaks loa pardale minna. Kui ma sõidan kuhugi, eelistan jõuda sihtkohta kiiresti ja väldin võimalusel vahepeatusi. Ma ilmun kohtumistele kohale tund aega varem.

Nii et võid ette kujutada, kuidas ma end Jeesuse teise tuleku suhtes tunnen. Ma tean, et see on reaalne, ja ma tean, et see juhtub varsti, nii ma tahan, et see juhtuks praegu. Olen juba parajalt sellel langenud planeedil elanud ja olen Pühakirja tõotusi piisavalt põhjalikult uurinud, et teada, et olen valmis edasi minema. Ja selles mõttes on kõik kristlased oma olemuselt kannatamatud − me kõik igatseme hetke, mil näeme Jeesust silmast silma ja saame Temaga igavesti koos olla. See hetk ei tule piisavalt kiiresti.

Aga Jaakobus, kuigi kinnitades, et Kristuse tulemine on lähedal, soovitab meil arendada kannatlikkust − sellist kannatlikkust, nagu on põllumehel viljasaaki oodates. Pühamuteenistus kuulutas ette kogu lunastusplaani põllumajandusaasta käigus, alustades kevadpühade ja varajase vihmaga ning lõpetades sügispühadega. Jumala plaanis meie päästmiseks on sihilikkus. Kristuse teenistus algab lihakssaamise, risti ohvri, ülestõusmise ja koguduse sünniga. Seejärel möödub pikk suvi, pärast mida kogeme lõpuhoiatusi, kohtumõistmist ja hetke, mil Jeesus läheb meie eest igaveseks pühamusse. Jumal viib ellu plaani, mis katab iga mõeldava võimaluse.

Ole kannatlik, ütleb Jaakobus. Kristuse teine tulek toimub varsti ja see on ootamist väärt.

Jaga Facebookis