Drusilla (rooma nime Drusus naisenime vorm)

Avaldatud 15.3.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Aastatel 52−60 roomlaste alluvuses Juuda- ja Samaariamaad valitsenud rooma prokuraatori juudist naine. Tahad rohkem teada? Loe: Apostlite teod 24:24−27.

Mõtted tänaseks

Drusilla abikaasa Feeliks on ajalooline isik, keda on mainitud piiblivälistes allikates. Ta abiellus kolm korda. Esimene naine oli Drusilla, Antoniuse ja Kleopatra lapselaps. Teisel naisel oli sama nimi. Tema oli kuningas Heroodes Agrippa I tütar. Selle Drusilla jaoks oli abielu Feeliksiga samuti teine abielu.

Drusilla kohtus Paulusega, kui Paulus oli Kaisareas vangistatud. Apostlite tegude raamatu 24. peatükist loeme, et Feeliks ja Drusilla tulid Paulusega vanglasse rääkima. Võime ainult oletada, mis neid selleks ajendas. Kindlasti ei olnud eriti tavaline, et Rooma ametniku naine külastas vangi. Kas teda oli huvitama hakanud see mees, kes kaotas vabaduse religioossete veendumuste tõttu? Kas selles oli osa tema juudi päritolul? Mis iganes põhjus oli, tahtis ta rohkem sellest Jeesusest teada saada.

Paulus ei piirdunud oma tööperioodil Jeesuse tegevusest mõne väikse üksikasja rääkimisega. Ta oli väga hoolikas ja kõneles „õiglusest ja kasinusest ja tulevasest kohtust“. Pole mingit märki, et Pauluse sõnad oleksid Feeliksile ja Drusillale mõjunud. Sellegipoolest peavad nad − nagu me kõik − selle „tulevase kohtuga“ silmitsi seisma. Võib-olla mõtlesid Drusilla ja tema abikaasa Feeliks hiljem Pauluse sõnade üle järele. Ja kes teab, nad võisid need sõnad viimaks südamesse võtta, siis said nad andeks ja saavad selles tulevases kohtus päästetud.

Minu palve

Ma mõistan, armas Jumal, et mul ei tarvitse kohut karta, kui pühendan end Sulle. Ma soovin Sind selle eest tänada!

Jaga Facebookis