Juulikuu naiste raamatuklubi sai kokku Lääne-Virumaal Arukülas perekond Kaasiku talus ja seekord oli kuu varem kokku lepitud, et igaüks valib ise raamatu, mida soovib lugeda ning seejärel teistele tutvustada. Nii saigi assortii erinevatest raamatutest ja mõtetest kirju nagu ilus lapitekk. Raamatuklubilised jagasid mõtteid, mis neid kõnetasid.
Õnne: Sel korral oli hästi palju juttu sellest , et tuleb aega võtta. Tahan kindlasti lugeda seda raamatut, mida Kaile luges, see oli palvest ja hästi praktiline. Palve on see koht, kus võitlus toimub meie enda elus ja meie lähedaste elus. Olen mõelnud palju sellele, et koguduse kasv ei tule mitte rügades, vaid põlvedel kõigepealt. Mulle meeldis naiste omavaheline üksteise hoidmine ja toetamine raamatute tutvustamisel. Kõik said rääkida, aidati üksteist, et minna sügavamale ja jagada kogemusi. Mõttevahetus oli hästi praktiline. Ja muidugi Annely külalislahkus kõnetas mind väga.
Annely: Olid nii huvitavad ja sisukad raamatud. See pani mõtlema, et kaasaegsed raamatud aitavad jõuda kaasaegsete inimesteni. Elu on edasi läinud ja mõtlen, kuidas jõuda inimesteni. Samas peame ise enne valmistuma, valmis Jumalaga osaduses olema. Naiste raamatuklubi kokkusaamised on alati väga ülestõstvad ja aitavad vaimulikult edasi. Nii tore on saada kokku toredate naistega, kes mõtlevad ühes suunas: kuidas Jumalaga rohkem osaduses olla ja seda oma ellu rakendada. See on väga mõnus. Kokkusaamine innustab lugema.
Kaile: Mulle meeldis Patrick Johnsoni raamat. Ma ei ole jõudnud selle lugemiseni, peaks ära lugema. Siin tutvustati raamatuid, mida ise ei võtakski kätte, aga kui keegi räägib raamatust – mida see temale on andnud või et ta on hakanud tänu loetule teist inimest paremini mõistma, siis mõtlen, et igal asjal on oma mõte ja igal inimesel on oma teekond. Alati on tore naistega rääkida, see annab palju häid mõtteid.
Tiina: Mulle pakkus huvi väga P. Johnsoni raamat, tahaksin seda lugeda, tundus põnev. Kui kaks inimest ütlesid, et see on elumuutev, siis… Oleks hea süveneda rohkem kolme ingli kuulutuse põhitõesse.
Vilja-Leena: See oli mulle esimene kord raamatuklubis osaleda, see oli väga hea. Innustab lugema. Palveteemaline raamat jäi meelde, palvejalutuskäikudest olen varem ka kuulnud ja olen ka ise seda proovinud.
Ruth: Mul on hea meel, et inimesed loevad ingliskeelseid raamatud, siin kuulsin kokkuvõtteid, see on väga äge. Tore oli kuulda, et on selline lähenemine kolme ingli kuulutusele, kus ei ole hirmutunnetust, vaid on avaram arusaam Jumala armust, ja selgitusi, et Jumal on hea. Me tahame öelda, et Jumal on hea, aga kirjeldame Teda kättemaksuhimulise ja karistavana. Igale asjale järgneb küll oma tagajärg, aga Jumal on hea. Kui seda rohkem räägitakse ja rohkem selliseid raamatuid kirjutatakse, siis see jõuab meile rohkem kohale. Tänastest raamatutest tuli see välja küll. Sa võtad raamatu lahti ja see hüüab sulle mõtte, mis on imeline ja vajalik. Raamatutega juhtub nii. Võta lihtsalt lahti ja loe.
Eva: Mulle meeldis see, et meil oli kolm ühe autori raamatut, kõik isikliku kogemuse baasil. Võtsin ühe raamatu suvalise koha pealt lahti ja seal oli kirjas täpselt see, mida mulle praegu vaja oli. See oli jumalik juhtimine, ma ütleksin.
Merje: Olin esimest korda raamatuklubi kokkusaamisel ja see oli väga-väga põnev tänu aruteludele. Kokkusaamise tegi huvitavaks see, et kõik lugesid erinevaid raamatuid, oli huvitav teiste mõtteid kuulata. Pean veel seedima kõiki neid mõtteid.
Karin: Täna tutvustati nii palju erinevaid raamatud ja on mitu raamatut, mida tahaksin nüüd lugeda. Mind kõnetas, kuidas neid esitleti. Et raamat oleks minu jaoks huvitav, peaks seal olema uus avanemine vaimulikkusest või Jumalast. Täna kuuldutest oli jüngerluse raamat mul varem mõttes, nüüd tahaksin kindlasti lugeda, huvitav tundus ka raamat piiride seadmisest.
Naiste raamatuklubi järgmine ühine lugemine on Philip Yancey „Jeesus, keda ma ei tundnud“ (audioraamat Pereraadio lehel) ning kokku saadakse 30. augustil kell 16.00 Türil.