Tema tund

Avaldatud 25.1.2023, rubriik Päeva sõna

Kui Jeesus teadis, et tema tund on tulnud … siis tema, kes oli armastanud omi selles maailmas, armastas neid lõpuni. Johannese 13:1

Olin seda hetke kaua aega ette kujutanud ja nüüd oli see käes. Mitme aasta eest olin alustanud doktorantuuri ja nüüd oli aeg doktoritööd kaitsta. Lendasin Los Angelesest Londonisse päev enne kaitsmist. Kui ruumi astusin, oli kaalul minu kraad, tulevik, kõik mu pingutused ja tuhanded dollarid. Ruumi paigutus oli nagu kohtus: professorid istusid otse minu ees, hindaja meie vahel. Tund oli tulnud.

Mõnikord valmistume kogu elu üheks teatud hetkeks. Jumal oli kavandanud oma tundi maailma rajamisest peale. Alustades Jeesuse esimese imeteoga Johannese evangeeliumis teavitatakse lugejat, et Jeesus teab, et lõpuks Tema tund tuleb: „Minu tund ei ole veel tulnud.“ (Johannese 2:4) Võime järgida Jeesuse liikumist risti poole läbi väidete „Tema tunni“ kohta (vt Johannese 7:30; 8:20; 12:23, 27; 13:1; 17:1) Kui jõuame paasapüha reedele lähemale, saab Jeesus teadlikuks, et Tema tund on lõpuks käes. „Aga enne paasapühi, kui Jeesus teadis, et tema tund on tulnud …“ (Johannese 13:1) Johannes tahab, et mõistaksime, et Jeesusel on alati kõik kontrolli all ja Ta alistub Isale. Oli plaan ja Ta täitis selle. Tema au tund pidi olema ristil, seepärast on Tema kannatust korduvalt kirjeldatud kui au (Johannese 12:23; 13:31, 32; 17:1, 4). Taeva igavene kell andis märku, et on aeg inimkonna lunastamiseks. Kõik oli korraldatud Jumala lunastus­plaani järgi: „Aga kui aeg sai täis, läkitas Jumal oma Poja, kes sündis naisest, sündis Seaduse alla, lahti ostma seadusealuseid, et me saaksime pojaseisuse.“ (Kiri galaatlastele 4:4, 5) Kõigele on määratud aeg (Koguja 3:1). Jeesuse sünd ja surm olid planeeritud ning Ta alistus vabatahtlikult plaanile, sest Ta armastab sind ja mind. Tema tund tuli ja Ta läbis selle võidukalt. Nüüd kutsub Ta meid usaldama Tema plaani, Tema armastust, Tema ajastust ja Tema tunni mõjusust.
Minu vastus:

Jaga Facebookis