Neljas õndsakskiitmine on üks Piibli suurimaid lubadusi. Need, kellel on nälg ja janu õiguse järele, saavad küllaga. See on kindel tõotus. See ei ütle „võib-olla saavad“, vaid „saavad“. See on hea sõnum, mis on Uue Testamendi keskmes.
Õigus on sõna, millel on palju tähendusi. Selles kontekstis tähendab see ülevat kõrgust olla õige oma suhetes Jumalaga ja olla iseloomult nagu Tema.
Inimesed on nendes ettevõtmistes kurvalt läbi kukkunud. Paulus sõnastab selle lühidalt, kui märgib, et „kõik on pattu teinud ja ilma jäänud Jumala kirkusest“ (Rm 3:23). Selle tõsiasja äratundmine meie isiklikus kogemuses on vaimus vaesuse ja kurbuse sisuks. Need, keda Vaim juhib, tunnevad sügavat väärtusetuse tunnet, mille suhtes nad on võimetud midagi ette võtma.
Ja ometi, viimane asi, mida me teha tahame, on avalikult tunnistada oma vaesust vaimus. Me tahame olla omal käel väärilised ja õiged. See soov viis Jeesuse-aegsed juudid tegudeõiguse egoretkele. Nad uskusid, et kui nad lihtsalt pingutaksid ja oleksid piisavalt pühendunud, saaksid nad õigeks Jumala ees ja ka Jumala sarnaseks. Sama mõttekäik ajas ka keskaja mungad tegudehulluks. Sama ekslik arusaam on endiselt hinges ja elab hästi. „Kuidas me saame olla piisavalt head?“ on küsimus, mis inimesi kannustab. Vastus on, et me ei saa oma jõuga piisavalt heaks mitte kunagi.
Jumal teadis seda. See on põhjus, miks Ta saatis Jeesuse meie asemel surema. Õigus on tasuta kingitus neile, kes tunnistavad oma lootusetust (esimesed kaks õndsakskiitmist) ning nälga ja janu selle järele (neljas).
Ellen White sõnastab selle kenasti, kui kirjutab: „Jumala õigus on kehastunud Kristuses. Me saame õiguse Tema vastuvõtmisega. Õigust ei saavutata piinarikka heitluse ega ränkraske tööga, ka mitte andide ega ohvri eest, vaid see antakse tasuta igale inimesele, kellel on nälg ja janu õiguse järele.“ (Mõtted õndsakskiitmise mäelt, 18).