Habakuk (’vesimünt’; võimalik, et tuleneb hoopis sõnast, mis tähendab ’embama’)

Avaldatud 9.5.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Elas ja tegutses prohvetina 7. sajandi lõpus eKr; tänu temale on meil Piiblis Habakuki raamat. Tahad rohkem teada? Loe: Habakuki 2:1; 3:2.

Mõtted tänaseks

„Mina seisan oma vahipostil, asun linnusel ja vaatan, et näha, mida ta mulle räägib.“ (Habakuki 2:1) See on Habakuki raamatu kolme peatüki tuntuim salm. Prohvet elas lõunapoolse Juuda riigi ajaloo tormilisel perioodil. Babüloonlased, „kibe ja tormakas rahvas“ (Habakuki 1:6), on uut Babüloonia impeeriumit rajamas ja Juuda peab selle kohutava olukorraga silmitsi seisma.

Habakuk hoiab silmad lahti. Ta „seisab vahipostil“, et jälgida toimuvat. Tema eriline huvi on siiski see, mida Jumal soovib talle rääkida, sest tema ülesanne on Jumala sõnumid rahvale edasi anda.

Õigupoolest on meie roll 21. sajandi alguses Habakuki omaga väga sarnane. Oluline on maailmas toimuvat hoolikalt analüüsida ja jälgida, kuidas jumaliku kella osutid väsimatult edasi liiguvad. Oluline on mitte unustada, et elame „aja lõpus“ ja meile kui Jumala lastele on usaldatud prohvetlik sõnum inimkonna jaoks. Mida on Jumalal öelda meile, meie maailmale? Seda peame endalt pidevalt küsima. Ja sellega on seotud teine oluline küsimus: kuidas suudame selle sõnumi meie ümber olevatele inimestele efektiivselt edasi anda?

Minu palve

Kõigeväeline Jumal, me teame, et see maailm lõpeb peagi. Aita meil tähele panna märke, mis kinnitavad, et kõigi probleemide lõplik lahendus on lähedal! Anna meile oskusi anda seda teistele veenvalt edasi!

Jaga Facebookis