Jeesus alustas oma jutlust täpselt sama sõnumiga, mida Ristija Johanneski (Vt Mt 5:3). Kuningriik saabus koos Jeesuse teenimistöö algusega. Ja esimeses õndsakskiitmises kutsutakse vaimus vaeseid õndsaks, sest „nende päralt on taevariik“ (Mt 5:3).
Pange tähele, et esimese õndsakskiitmise õnnistus on olevikus kehtiv reaalsus. Sama tõde korratakse 10. salmis, samas kui paljud vahepealsed õnnistused on väljendatud tulevikuvormis.
Mida see tähendab? Kas mitte ei saabu kuningriik Jeesuse teisel tulekul? Vastus on nii jah kui ka ei.
Uues Testamendis on taevariigist räägitud kahekordses tähenduses. Kuningriik tuli maa peale juba Jeesuse kuulutustöö alguses, kuid oma täiuse saavutab see alles siis, kui Jeesus saabub taeva pilvedel. Esimest neist kuningriigi aspektidest võib pidada armu kuningriigiks, teist aga kirkuse kuningriigiks.
Nii on usklikud juba praegu Jumala kuningriigi kodanikud ning neil on juba praegu igavene elu (Jh 5:24; 6:47). See on käesolev omandus.
Kuidas see juhtus? Kuidas said meist kuningriigi kodanikud? Ellen White sõnastab selle kenasti. „Kõik, kes tunnetavad oma hinge sügavat vaesust,“ kirjutab ta, „kes mõistavad, et neis endis pole midagi head, võivad leida õiguse ja jõud Jeesusele vaadates. ... Ta palub sul vahetada oma vaesus Tema armu rikkuste vastu. ... Millised poleks olnud ka su eelnevad kogemused, kui heidutav su hetkeolukord, kui sa tuled Jeesuse juurde just sellisena nagu oled – nõrk, abitu ja meeleheitel –, siis tuleb halastav Päästja sulle pika maa vastu, embab sind oma armukätega ning paneb sulle selga Õiguserüü. Ta esitleb meid Isale Tema iseloomu valges rüüs.“ (Mõtted õndsakskiitmise mäelt, 8, 9)1 Kiida täna Jumalat, sest kui sa oled vaimus vaene, oled sa juba taevariigi liige! Kiida täna Jumalat Tema lõputute õnnistuste eest Jeesuses!
1 Siin ja edaspidi on selle raamatu tsitaatide leheküljenumbrid ingliskeelse originaali, mitte 1914. a ilmunud eestikeelse tõlke järgi, sest tsitaadid on otsetõlge. Toim.