Tema valitsuskepp

Avaldatud 4.7.2023, rubriik Päeva sõna

Ma nägin, ennäe: Tall seisis Siioni mäel. Ilmutuse 14:1

Ükski tähistamine pole selline nagu vabaduse ja vabastamise tähistamine. Ameerika Ühendriikides on 4. juuli, iseseisvuspäev, suurte pidustuste päev. Kuid mind hämmastas, kui nägin sajandivanuseid fotosid tohutust rahvahulgast, kes tähistas 4. juulit 1918. aastal Pariisis. Prantslased tähistasid sõja ametlikku lõppu, oodates võidukat tulemust, mis oli veel nelja kuu kaugusel. Tuhanded pariislased seisid tänavatel, et vaadata Ameerika sõdurite paraadi.

Kuid mitte miski, mida oleme siin maal kogenud, ei ole võrreldav Talle võidu rõõmsa tähistamisega, mida on kirjeldatud Ilmutusraamatu 14. peatükis. Johannes vaatab ja kirjeldab ilmekat stseeni, mis on Piibli viimases raamatus erakordne: „Ma nägin, ennäe: Tall seisis Siioni mäel ning koos temaga sada nelikümmend neli tuhat, kelle otsaesisele oli kirjutatud tema nimi ja tema Isa nimi.“ (Ilmutuse 14:1) Kogu vaimuliku Iisraeli arv, mis toodi sisse Ilmutuse 7:4, on sama, mis on sellel grupil, kes nüüd seisab koos Tallega Siioni mäel − keegi ei ole lõpukatsumustes kaduma läinud. Ilmutuse 14:1 on ainus kord, mil Ilmutusraamatus mainitakse Siioni mäge. Läbi kogu Piibli oli Siioni mägi Jumala kuningriigi valitsemise keskus (vt Psalmid 2:6; 48:2, 3) ja see oli paik, mis osutas Tema rahva lõplikule vabastamisele (Jesaja 52:7; 59:20). Uues Testamendis kujutab Siion Jeesuse ja nende võitu, kes Teda usaldavad (Kiri roomlastele 9:33, 
Kiri heebrealastele 12:22; 1. Peetruse 2:6)
. Nüüd seisab Tall võiduka kuningana Siionis ja Tema omad on Temaga igavesti. Tall võidab kurjuse ja meie, lunastatud, koguneme Tema ümber tähistama, sest Tema võit ostis meile vabaduse! See pilt Jeesusest lohutas ja toetas inimesi esimesel sajandil ning lohutab ka meid rohkem kui kaks tuhat aastat hiljem, kui satume raskustesse. Me teame, kuidas lugu lõpeb: Jeesus võidab! Hakka kohe tähistama!
Minu vastus:
 

Jaga Facebookis