JEESUSE TIIBADE ALL

Avaldatud 3.4.2024, rubriik Päeva sõna

Jeruusalemm, Jeruusalemm, kes sa tapad prohveteid ja viskad kividega surnuks need, kes su juurde on läkitatud! Kui palju kordi olen ma tahtnud su lapsi koguda, otsekui kana kogub oma pesakonna tiibade alla, ent teie ei ole tahtnud! Mt 23:37

Dan ja ta õde said lihavõttepühade ajal endale pardi. Igale poole, kuhu üks neist läks, tuli Piilupart Donald nendega kaasa. Kui Donald üksi jäeti, siis prääksus ta naabrite suureks meelehärmiks niikaua, kuni keegi talle seltsiks tuli.

Ühel päeval juhtus aga veider lugu: Donald hakkas munema. Ta munes iga päev ühe muna. kuid teda kutsuti edaspidigi Donaldiks. Kui paistis, et Donald tahab hauduma hakata, pandi tema juurde ka üks isapart. Donald kaitses oma mune kiivalt ja kui pool tosinat pardipoega oli munast koorunud, ärritus Donald väga, kui keegi neile lähenes, isegi kui see oli Dan või tema õde. Oma poegi kaitstes jooksis Donald igale sissetungijale vastu ja toksis teda nokaga.

Jeesus võrdles end kanaemaga, kes on otsustanud kaitsta oma tibusid. Ta ütles Jeruusalemmale: “Kui palju kordi olen ma tahtnud su lapsi koguda, otsekui kana kogub oma pesakonna tiibade alla, ent teie ei ole tahtnud!” Sa võid peaaegu kuulda ahastavat kurbust Tema hääles: “.ent teie ei ole tahtnud!”

Kathyl oli oma kana. Ühel päeval, kui Kathy kodunt ära oli, põlesid maja, garaaž ja kanakuur garaaži taga maani maha. Kui ta koju tuli ja nägi, et kõik, mis tal oli, on läinud, ei jäänud tal muud üle kui nutta. Jalutades nutust paistes silmadega üle kanakuudi jäänuste, lõi ta jalaga loiult väikest kõrbenud kanasulgede kuhja. Ja mis te arvate, mis juhtus? Sellest kuhjast tuli välja mitu väikest tibu. Kanaema oli hukkunud, kaitstes oma pesakonda tiibade all. Kanaema surm kujutab Jeesuse ohvrit ristil. Ta suri ristil, et kaitsta meid kindla surma eest ja anda meile igavene elu.

Jeesus varjab meid oma kaitsvate tiibade all igapäevase elu raskete löökide ja ka igavese surma eest. Milline Päästja meil küll on!

Daniel R. Guild
Jaga Facebookis