JEESUS, ADVOKAAT KOHTUMÕISTMISE AJAL
Avaldatud 1.12.2024, rubriik Päeva sõna
„See kiri kirjuta sõnumiviijale Laodikea koguduse jaoks. Siin on sõnum temalt, kes on Aamen, ustav ja tõeline Tunnistaja, Jumala loomise Algus.“ Ilm. 3:14, ääremärkus NLT.
Ajalooline Laodikea kogudus eksisteerib ajavahemikul aastast 1844 kuni Kristuse teise tulekuni. Kohtumõistmis-aja kogudusele, kellel on puudu vaimulikust väest, esitleb Jeesus ennast kui „Aamen“, osutamaks, et peale Tema ei ole kedagi, kelle poole pöörduda. Jeesus on „Jumala loomise Algus“ ja Loojana teeb Ta ettepaneku uuendada Laodikealaste leigeid südameid (Ilm. 3:16).
Ustava ja tõelise Tunnistajana ei ilusta Ta inimeste vajadusi ega meelita inimesi arvama, et nende olukord on rahuldav, kui nad tegelikult peaksid oma olukorrale tähelepanu pöörama, sest kohtumõistmine on käimas. Mõned arvavad, et tõelise Tunnistaja tunnistus seisneb patuse hukkamõistmises. Kuid laodikealane on haige – patuhaige – ja Jeesus tuli mitte hukka mõistma, vaid päästma (Jh. 3:17). Leigetel puudub kindlus ja julgeolek. Jeesus kutsub selliseid rõhutuid haarama täie kindlusega Tema käest. Ravim Laodikea jaoks ei ole hukkamõist, vaid Jeesus – Jeesus ravib ja päästab.
Raamatus How Can I Find God?(Kuidas ma leian Jumala?) räägib dr. Leslie Wetherhead ühest naisest, kes nägi unes, kuidas ta seisis suure akna juures ja tagus vastu klaasi, et äratada teisel pool akent seisva Jeesuse tähelepanu. Kui ta tagumise ja karjumise lõpetas, puudutas Jeesus teda õlast ja ütles: „Miks sa sellist lärmi teed? Meie vahel ei ole ju midagi.“
See on sõnum, mida Laodikea peab kuulma! Kui paljud meist püüavad tõmmata Jeesuse tähelepanu, keda me usume olevat kaugel taevas, kui tegelikult on Ta meie kõrval ja pakub meile abi iga vajaduse puhuks. Ta tahab muuta meie elu. Püha Vaimu läbi püüab Ta olla meie isiklik Saatja tööl, koolis, mänguväljal, kodustes tegemistes, kõigis meie elu külgedes. Ta igatseb meid juhtida ja trööstida. Selline sõprus Jeesusega täidab elu rahu, õnne, võidu ja kindlusega. Ma tean, et see on nii, sest paljud kristlased kogevad rahuldust igapäevasest sõprusest Jeesusega. Kas ka sina? DRG