Pühapäeval esitas ülemaailmse adventkoguduse peasekretär G. T. Ng oma 30 slaidist koosnevat raportit graafika ja statistikaga, kui ta järsku peatus ja ütles: „Pöörduge kõik oma kõrval istuva inimese poole ja öelge talle, et ta näeb imeline välja.“
Delegaadid naersid ja hetkeks täitus saal jutuga. Ka kõige enam pingul olnud inimesed lõdvestusid hetkeks, et kolleegi poole pöörduda. Keegi hüüdis Vaikse ookeani kirjastusassotsiatsiooni presidendile Dale Galushale üle saali: „Dale, imeline!“ Järgmisel päeval palus Ng oma naabritele öelda, et nad "lõhnavad suurepäraselt".
Ng, kes on päritolult singapurlane ja endine seminari dekaan, on täitevkomitee nõupidamistel tihti peakoomiku rollis, kasutades huumorit esitluse alustamiseks või oma mõtte illustreerimiseks. Ent tema huumoril on sageli suurem eesmärk: hoida väsinud delegaadid ärkvel.
„On näha, kuidas energiatase muutub. Inimesed ärkavad taas ellu,“ ütles sekretär Myron Iseminger.
Iga aasta oktoobri teine nädalavahetus toob üle maailma kokku 350 kogudusejuhti seitsmepäevasele koosolekule. Paljud divisjoniametnikud on juba kuu aega varem kohal, et valmistada ette raporteid ja ettekandeid. Päevad täis ettekandeid, seminare, töökodasid ja teenistusi on väsitavad ning naerupahvakud on väga teretulnud vaheldus.
Esmaspäeval kuulutas asepresident Mark Finley välja tervisetöö uue juhi, dr Peter Landlessi, nimetades teda kogemata dr Handysides’iks, ja parandas end siis kiiresti (dr Allan Handysides läks pensionile, dr Peter Landless on tema mantlipärija).
Landless ei jäänud Finley’le võlgu ja tänas teda mikrofoni ees: „Suur aitäh, vanem Vandeman,“ viidates George Vandemanile, kes pani aluse adventkoguduse teleprogrammile „It is written“, Finley võttis töö üle 1991. aastal. Saal rõkkas naerust ning sellele vestlusele reageeriti hüüete ning aplausiga.
Landless ütles hiljem, et tundis end meelitatuna. „Allan ja mina oleme väga pikka aega koos töötanud.“
Aastaid tagasi pensionile läinud Kesk-Aafrika uniooni presidenti, kes kasutas alatasa aafrika vanasõnu, meenutati ka seekord. Delegaat Gerry Karst, pensionile jäänud asepresident, meenutas teda delegaatidele, kes arutasid üht päevakorrapunkti väga kaua aega võrreldes kunagise presidendi kultuuriga. Karst läks mikrofoni juurde ja ütles: „Mister eesistuja, te ei pea pika mao küpsetamiseks kasutama pikka tuld.“
„See pani kogu maja rõkkama,“ meenutas asepresident Mike Ryan.
Ng alustab oma raporti ettekandmist tavaliselt mingi naljaga, millel on ka tõsine tagapõhi. „Iga kord, kui ta püsti tõuseb, hakkan ma juba muigama,“ ütles haridustöö juht Lisa Beardsley-Hardy.
Sel aastal alustas Ng jutuga eeslist, keda oli õpetatud mõistma piibellikke käske. „Aamen“ pani eesli seisma, „halleluuja“ tähendas edasiminekut. Ühel päeval, kui omanik oma eesliga kaljul kõndis, unustas ta käsklused. Mees palvetas turvalisuse pärast ja ütles oma palve lõppu „aamen“, misjärel eesel seisma jäi. Mees oli nii õnnelik, et tema elu oli päästetud, ja hüüdis: „Halleluuja!“
„See oli minu lemmik,“ ütles Ida-Kesk-Aafika divisjoni president Blasious Ruguri, „kuna see näitab, et me kommenteerime ja ütleme sageli enne, kui selgelt mõtleme.“
Kolmapäeval, mis oli aastakoosoleku viimane päev, alustas sekretär Iseminger naljatledes koguduse töökorra muudatuste tutvustamist: „Ma ei taha kiirustades nendest punktidest läbi kapata. Teen ettepanku, et te ütlete „halleluuja“, kui soovite, et ma edasi läheksin, ja „aamen“, kui soovite aruteluks aega. Kas te olete sellega nõus?“
„Jaa, jaa,“ vastasid delegaadid ühehäälselt.