Usuline ekstremism ja sallimatus moodustavad ühe suurima ohu tänapäeva maailmale, ütles professor Abdelfattah Amor ÜRO Inimõiguste Komisjoni esindaja, kõneldes 10 juunil Maailma Usuvabaduse Kongressi avakoosolekul Manilas Filipiinidel. Kongress, mille organiseerijaks on Rahvusvaheline Usuvabaduse Assotsiatsioon (IRLA), jätkub kuni 13. juunini ning on kogunud kokku umbes 280 osavõtjat 33 riigist, et mõelda, kuidas kasutada uusi meetodeid usulise sallivuse ja vabaduse propageerimiseks.
Amor, kes on ÜRO Inimõiguste Komitee aseesimees kõneles kongressi teemal, "Usuvabadus: alus rahule ja õiglusele." Ta rõhutas inter-religioossete konfliktide traagilisi tagajärgi ning usuvabaduse austamise tähtsust.
Tema sõnul on üheks peamiseks tööriistaks usulise diskriminatsiooni vastu hariduse kasutamine tolerantsuse ja vastastikuse austuse levitamiseks. "Usuvabaduse tähtsuse selgitamist saab teha igal hariduseastmel, eriti tähtis on see aga algkoolis, kus haridus algab."
"11. septembri tagajärjel võivad uued suhtumised ja seisukohad ohustada usulist vabadust," lõpetas Amor. "Need, kes on seotud selle võitlusega ei tohiks lasta poliitilistel sündmustel vaigistada oma häält - me peame jätkama oma võitlust vabaduse ja tolerantsuse poolt. Kui usulise sallimatuse vastu ei tõsteta selget häält, muutub globaalne olukord veelgi hullemaks."
Maailma Kongress leiab aset Westin Philippine Plaza Hotellis Manilas. Teiste kõnelejate seas on: Global Engagementi president saadik Robert Seiple; professor Alberto de la Hera Hispaania Usuasjade osakonnast ja Anatoli Krasikov Vene Teaduste Akadeemiast. Samuti ka teisi usuvabaduse eksperte Filipiinidelt, Mehhikost, Venemaalt, Ugandast, Elevandiluurannikult, Trinidadist, Indiast, Indoneesiast, Nepaalist, Jaapanist, Koreast, USA-st ja teistest riikidest.
IRLA rajati 1893 aastal Adventkiriku juhtide poolt ja on konfessioonideväline organisatsioon ning on pühendatud religioossete tsiviilõiguste kaitsmiseks terves maailmas. See töötab koostöös valitsustega, ÜRO Inimõiguste Komisjoniga ning valitsusväliste organisatsioonidega organiseerides maailma konverentse ja sümpoosiume. Konverentside teemadeks on südametunnistuse vabadus, religioon ja usk