Hiina president vihjab religiooni tugevamale kontrollile

Avaldatud 20.12.2001, allikas Adventist News Network

Hiina president Jiang Zemin on soovinud tulevikus näha tugevamat kontrolli religioosse tegevuse üle, hoiatades, et religioosseid toimingud ilma riikliku loata ei lubata. "Kommunistliku Partei juhatust religiooni üle tuleks tugevdada," ütles Zemin.

Zemin tegi oma märkuse Hiina religiooniga seotuvate probleemide arutluse kohtumisel. Ta väitis, et Kommunistliku partei liikmed "ei usu ühtegi religiooni" ja lisas veel, et religiooni ei tohiks kunagi lasta Partei juhatuse või sotsialistide süsteemi vastu olla või riigis ühtsust vähendada.

Hiina seadus kaitseb lihtkodanike religioosset vabadust, ütles Zemin ning lisas, et religioossetel inimestel on õigus oma Jumalat kummardada, kui nad "armastavad oma riiki, toetavad sotsiaalset süsteemi ja partei juhatust ning jälgivad riigi seadusi." Gruppi, mis on sellest kategooriast välja kukkunud, kuuluvad mõned budisti ja moslemi sektid ning ka näiteks Falun Gongi liikumine - mediteerimise sekt, mida on riik viimase aasta jooksul väga karmilt nuhelnud. Praeguse seaduse järgi on protestantlikel kristlastel lubatud tegutseda ainult riigi poolt lubatud vihmavarju-organisatsiooni raames.

Inimõiguste juhid üle kogu maailma on avaldanud muret Zemin'i kommentaaride üle. "See poliitika annab selgituse, miks Hiina valitsusel jätkuvalt on raskusi religioosse mitmekesisusega tegelemisel," ütles John Graz, SPA maailmakoguduse avalike suhete ja religioosse vabaduse esimees. Viia täide selline poliitika mitte ainult ei ohusta inimõigusi vaid "võib põhjustada tõsiseid kahjustusi Hiina viimase kümne aasta jooksul tehtud edasiminekutes."

Beijing, China
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat