Internet on asi, millest üks osa inimesi on suures vaimustuses ja teine osa ei tea sellest suurt midagi. Ega ta kergesti mõistetav ole ka. Eks seepärast Tartu adventkoguduse noored internetinduse käsile võtsidki ning 24. novembril oli koosoleku teemaks “Kirik Internetis – Internet kirikus”. Ettevalmistus oli päris pikk ja põhjalik, millest andis tunnistust ka kirikusaali vastavateemaline dekoratsioon. Saali eesosas oli terve kuhi arvutikuvareid, kus jumalateenistuse ajal jooksis Piiblitekstid. Kellel head silmad, võisid sellest ka ise aru saada. Kõigepealt käitis aga kindlasti kõigi tähelepanu see, et altaripiibli asemel oli asetsemas suur arvutikuvar. Täpselt kell 18.00, mil koosolek hakkas, ilmus kuvarile Piiblitekst, mis terve koosoleku ajal teatud aja möödudes vahetus.
Milleks siis kogu see palagan? Selleks, et selgitada, mida see keeruline Internet endast kujutab ja kas see võiks olla kasulik ka kiriku teenistuses. Nii mõnigi kasulik leiutis on kristlaste seas alguses suurt vastupanu kohanud. Teatud mõttes on see kindlasti kasulik, et oleme ehk ettevaatlikud kõige uue suhtes ning mõistame uue leiutise ohte, mida Internetil kahtlemata on ja mis Tartu noorte koosolekul ka selgelt ja põiklemata esile toodi. Kuid samas on tark siiski kasutada ka tänapäeva tehnoloogia viimaseid avastusi selleks, et Jumala Sõna edasi viia. Ja eks seda adventkogudus üle terve maailma ka teeb. Eesti adventistid kaasa arvatud.
Võib julgelt öelda, et adventkiriku noored arvutispetsid on internetinduses igati esirinnas, kui võrrelda teiste kirikute tegevust kübermaastikul.
Kogu ürituse eestvedaja oli Heiti Lukk, kes tutvustas, mida see sõnaühend Internet siis tegelikult tähendab. Egas nii mõnigi avrutikasutaja kindlasti tea, kust see kõik alguse saanud on. Võib-olla see teadmatus mõnes kahtlust esile kutsugi. Kuid karta ei ole midagi. Kes koosolekul kohal ei olnud, uurige Heiti käest järele.
Interneti halbadest ja headest külgedest rääkis Rainer Kriisk. Eks igal asjal ole halvad küljed olemas ja nii võib näiteks Internetist leida pommitegemise käsiraamatuid. Netti nimetataksegi põhjatuks raamatukoguks, kust võib leida piiramatus koguses kõikvõimalikku materjali. Nii head kui halba.
Toomas Lukk peatus lähemalt sellel, mida võib Internetist leida religiooni kohta. Seda kõike näitas ta dataprojektori abil ka saalisolijaile (nagu ka kõik teised teemaesitlejad).
Kommunikatsiooniosakonna juht Ivo Käsk peatus täpsemalt sellel, mida siis Eesti adventistid Internetis tegemas on. Juttu tuli meie ametlikust koduleheküljest
www.advent.ee, praeguseks 104 liiget omavast vestlusfoorumist
foorum.advent.ee ja esimesest eestikeelsest võrgupiibli väljaandest
www.piibel.ee.
Sellest hiiglaslikust võrgust võib leida ka palju meelelahutuslikku, mille avarusi tutvustas Tiit Lukk. Mitte ebakõlbelist meelelahutust, vaid päris kristlikku – muusikat, mänge jt.
Kõige huvitavam oli aga Tartu kirikusaali seinal näha kohaliku koguduse poega Margus Lukku, kes hetkel viibis Inglismaal, kuid Interneti vahendusel said saalisolijad talle lehvitada ja tema meile vastu, esitati üksteisele küsimusi ja saadi vastuseid.
Et me ainukesed adventistid ei ole, kes Interneti enda jaoks avastanud on, seda esitles Karmen Palts. Ta tutvustas, mil määral adventkirik on Internetis ja Internet adventkirikus esindatud.
Lõpuks aga veel tagasi selle altarikuvari juurde. Paljude tänapäeva inimesteni jõuab Jumala Sõna just läbi arvutiekraani, mitte enam paberkandja näol. Kas selles midagi halba on? Tähtis on ju ikka sisu ehk siis Sõna, mitte vahendaja, praegusel juhul siis kas paber või arvutiekraan.
Täna on aga Tartu adventkoguduse altari kohal taas Piibliraamat.