Adventkoolide seisukoht Harry Potteri raamatute suhtes meedia tähelepanu all

Avaldatud 6.12.2001, allikas Adventist News Network

Seitsmenda Päeva Adventkoguduse koolide seisukoht hästi tuntud Harry Potteri raamatute kohta on äratanud nii kohaliku, kui rahvusvahelise meedia tähelepanu. Nunawadingi algkooli ja kolledzhi raamatukogudes ei ole Harry Potteri raamatuid ja algkoolilastel ei ole lubatud neid ka kooli kaasa tuua.

Kuigi need kaks kooli ei ole ainsad, kus taolised keelud kehtivad, kerkisid just need avalikkuse kõrgendatud tähelepanu alla, kui kohaliku raadio otsesaatesse helistanud lapsevanem kaebas tekkinud situatsiooni üle. Ta rääkis kooli infolehest, kus oli avaldatud kokkuvõte kahest lastevanemate koosolekust, kus räägiti Harry Potteri raamatutest ja filmist. Kooli kaplan Sue Beament väljendas neil kohtumistel muret Harry Potteri suhtes.

"Meie eesmärk oli näidata lastevanematele, et lool on ka teine külg," ütles Beament. "Me soovisime, et vanemad pööraksid rohkem tähelepanu sellele, mida lapsed loevad või mida nad vaatavad ning keskenduksid sellele, mida nad võiksid kodus teha."

Otsesaates süüdistati kooli selles, et raamatud tõrjutakse koolist eemale arvamuse tõttu, et tegu on saatanlike asjadega. Beamentiga tehti telefoniintervjuu ja anti talle võimalus kooli seisukohti kaitsta. Seejärel helistasid mitmed teised koolid ja paljud lapsevanemad Beamentile ja tänasid küsimuse tõstatamise eest.

Mõne aja pärast hakkasid meile saabuma telefonikõned uudisteagentuuridelt. "Nad pinnisid meid. Kas me keelustasime Harry Potteri? Kas me ei arva, et selline teguviis on pisut vanamoodne?"

Beament, kes on ise Harry Potteri raamatuid lugenud ütleb, et J.K. Rowlings on briljantne kirjanik. Kuid erinevalt C.S. Lewisest ei ole Rowlingsi raamatutes kõrgemat headust. Harry Potter otsustab ise, mis on hea või halb.

"Kui me ka ei võta asja kristlikust vaatepunktist, siis jäävad veel probleeme."

John Hammond, Austraalia koguduste haridusjuht ütles: "Me ei ole kooli nimekirjast kustutanud ühtegi last, kes loeb Harry Potteri raamatuid. Kuid me ei võta neid raamatuid oma raamatukogudesse. Meie raamatukogudes ei tohi olla nilbeid ja nõiduslikke raamatuid, ning harry Potter langeb just nimelt viimasesse liiki. Meie süsteem ei toeta raamatuid, mis suunavad laste mõtted nõiakunsti poole. Me julgustame loovust ja kujutlusvõimet, kuid kui seda kasutatakse nõiduse toel, siis ei saa me seda toetada."

Ta lisas, et Nunawadingi koolid võtsid vastu iseseisva otsuse, ning olid piisavalt julged, et seda teha enne filmi esilinastust.

Mõlemad koolid olid üllatunud, kui meedia negatiivse tähelepanu taustal nende otsust tunnustati ja neile paljude koolide ja lapsevanemate poolt jõudu sooviti.

Hammond ütles, et otsus ei kahjustanud kuidagimoodi koolisüsteemi ega selle mainet.


Melbourne, Victoria, Austraalia
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat