"Lootuse Hääl" Tartu Pereraadios

Avaldatud 20.11.2001, autor Lauri Beekmann, allikas Meie Aeg

4. novembril külastas Tartu Pereraadiot Adventkiriku Euro-Aasia Divisjoni raadio- ja teletöö koordinaator Daniil Reband, kohtudes Tartu Pereraadio peadirektor Paavo Pihlaku ning peatoimetaja Mare Pihlakuga. Kohtumise käigus tutvuti üksteise tööga ning arutati võimalikke koostöövõimalusi.

Septembri algusest töötab Tartu Pereraadios venekeelne programm, mis on kuuldav kesklaine sagedusel. Ameerika vabatahtlike poolt ehitatud 240 meetri kõrgune raadiomast, mis asub Peipsi järve lähedal Kavastus, edastab saateid, mis on kuuldavad kuni Uuraliteni. Kuulajakirju on tulnud juba ka Saksamaalt. Hetkel kantakse Moskvast üle kristlikku raadioprogrammi “Uus Elu”. Eestis valmistatud saateid on umbes 2 tundi päevas. Lähitulevikus soovitakse Moskva programmist loobuda ning alustada täielikult oma saatekavaga, kuhu loodetakse kaasata erinevate kristlike kirikute misjoniorganisatsioone.

Vestlus oli soe ja sõbralik ning huvi ühistöö vastu oli vastastikune. Lähitulevikus, mil venekeelne Tartu Pereraadio programm loobub Moskva kristliku raadio “Uus Elu” programmi edastamisest ning koostatakse uus saatekava, hakatakse eetrisse laskma ka “Lootuse Hääle” saateid. Läbirääkimised seoses saadete eetrisageduse ning pikkuse osas jätkuvad. Jutuks oli võimalus, et adventkiriku poolt valmistatud
pooletunnised saated hakkavad kõlama igal nädalapäeval.

Adventkirik juhib Venemaa vanima kristliku raadiojaama “Lootuse hääl” (“Golos Nadezdi”) tööd, mille saateid on hetkel kuulda Venemaa suurimates raadiojaamades Majak ja Radio Rossija.
Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samalt autorilt
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat