Täiusliku tervise jaoks on oluline armastus Jumala vastu

Avaldatud 31.10.2018, rubriik Päeva sõna

Sest te olete kallilt ostetud. Austage siis Jumalat oma ihus! 1. Kiri korintlastele 6:20

Meie keha kuulub Jumalale. Ta maksis lunahinna nii ihu kui ka hinge eest. … Looja valvab inimmasinavärki ja hoiab seda liikumas. Kui ei oleks Tema pidevat hoolitsust, siis kaoks pulss, südametegevus lakkaks ja aju ei täidaks enam oma ülesannet.

Aju on mõistuse organ ja tööriist ning juhib kogu keha. Selleks et organismi teised osad oleksid terved, peab aju olema terve. Ning et aju oleks terve, peab veri olema puhas. Kui veri hoitakse õigete söömis- ja joomisharjumuste abil puhas, on aju õigesti toidetud.

Kooskõlalise toimimise puudumine inimorganismis on see, mis tekitab haiguse. Kujutlus võib juhtida keha teisi osi nende kahjuks. Kõik organismi osad peavad kooskõlaliselt toimima. Keha erinevates osades, eriti nendes, mis asuvad südamest kaugemal, peab toimuma vere vaba ringlus. Jäsemetel on oluline osa ning neile peab saama osaks sobilik tähelepanu.

Jumal hoolitseb inimmasinavärgi eest. Me peame oma keha eest hoolitsemisel Temaga koostööd tegema. Elu ja tervise jaoks on oluline armastus Jumala vastu. … Täiusliku tervise omamiseks peab meie süda olema täidetud armastuse, lootuse ja rõõmuga. …

Neil, kes panevad kogu hinge meditsiinilisse misjonitöösse, kes näevad väsimatult vaeva hädaohus, puuduses, valvamises ning sageli väsimuses ja valus, on oht unustada, et nad peavad olema omaenda vaimsete ja füüsiliste võimete ustavad kaitsjad. Nad ei tohi endale ülekoormust lubada. Kuid nad on tulvil innukust ja agarust ning toimivad mõnikord mõtlematult, seades end liiga raske pinge alla. Kui sellised töölised ei tee muutust, siis on selle tagajärg, et neid tabab haigus ja nad murduvad. ...

Meie kutsumus on tavalistest isekatest huvidest nii palju kõrgem kui on taevad kõrgemad maast. Kuid see ei tohi sundida Jumala teenimisvalmis, rasket tööd tegevaid teenijaid kandma kõiki võimalikke koormaid ilma puhkeperioodideta. − „Medical Ministry“, lk 291−293.

Jaga Facebookis