Betsaleel (Jumala varjus)

Avaldatud 27.2.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Käsitööline Juuda suguharust; sai Mooseselt ülesande kogudusetelgi jaoks töötada. Tahad rohkem teada? Loe: 2. Moosese 31:1−11; 35:30−36:7.

Mõtted tänaseks

Kas sul on kunstianne? Kas sa mängid muusikainstrumenti või kirjutad lühilugusid? Kas sa oskad lapitehnikat või meeldib sulle tikkimine? Kas sa maalid vesivärvidega või meeldib sulle savi vormida? Või kuulud sa suurde inimrühma, kes oskavad nii mineviku kui ka tänapäeva kunstist rõõmu tunda? Sageli on maailma kunsti peetud kristlaste jaoks peamiselt tabuks. Tihti on arvatud, et kristlased peavad tegema kasulikke asju! Paljud kristlased kalduvad pidama ajaraiskamiseks selliste asjade valmistamist, mis on lihtsalt silmailuks ja millel puudub praktiline otstarve. Ja kui sa oled mingil moel kunstiga seotud, peaks see olema eelistatavalt kiriku ja jumalteenistuse jaoks. Mõned on järeldanud seda ülesandest, mis anti Betsaleelile ja tema kaastöölisele Oholiabile. Nad olid paljude talentidega käsitöölised, kes olid kaasatud kogudusetelgi ehitamisse. See oli Iisraeli rahva pühamu pärast Egiptusest väljatulemist. Meile rõhutatakse, et nad olid täidetud „Jumala Vaimuga, tarkuse, mõistuse ja teadmistega ning igasugu tööoskusega“ (2. Moosese 31:3).

See kehtib kõigi meie talentide kohta, ka Jumalalt saadud kunstiande kohta. Peame arendama neid talente nii, kuidas suudame, ega tohi neid kunagi kasutada nii, et see, mida teeme või loome, teotaks Jumalat. Pole mingit põhjust arvata, et kõigel peab olema religioosne rakendus, aga kui nimetame end Jumala lapseks, mõtleme mõistagi, kuidas saaksime oma ande ka meie usukogukonna kontekstis kasutada.

Minu palve

Tänan Sind, Issand, kõigi talentide Andja, kõigi oskuste ja võimete eest, mille olen Sinult saanud! Aita mul kasutada neid nii, et Sina saaksid seda õnnistada!

Jaga Facebookis