Naftali (minu heitlus)

Avaldatud 21.9.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Jaakobi kuues poeg; tema teine poeg Billaga. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Moosese 30:8; 49:21; Joosua 19:32−39.

Mõtted tänaseks

Naftali oli üks Iisraeli rahva esiisadest. Mõned tema vendadest on meile aga tuttavamad. Tegelikult teame Naftalist vaid veidi enam, kui infokilluke piirkonna kohta, mille said Naftali suguharusse kuuluvad perekonnad, kui tõotatud maa suguharude vahel jaotati.

Kuid nimi Naftali on huvitav. Ta ei saanud seda nime oma bioloogiliselt emalt, vaid naiselt nimega Raahel, kes juhtis asju tagaplaanil. Raahel oli pikka aega olnud lastetu ja seetõttu otsustas ta anda oma teenija Billa Jaakobile ning lootis, et teenija sünnitab mõned lapsed, keda saaks tema omaks pidada. Billa esmasündinu oli Daan, järgmine oli Naftali. Miks valis Raaheli Billa pojale nimeks Naftali? Ta selgitab seda nii: „Ma olen oma õega võidelnud Jumala võitlust ja olen võitnud.“ (1. Moosese 30:8) Raaheli suhe oma õe Leaga oli leppimatu armukadeduse suhe. Lea sünnitas ühe poja teise järel, samal ajal Raahel, Jaakobi eelistatud naine, jäi suurema osa oma elust lastetuks. Raahel ei suutnud selle faktiga toime tulla.

Oli ette näha, et kahe õe vahel tekivad probleemid, kui arvestada, kuidas Jaakob üldse Leaga abielluma meelitati ja et ta pidi ootama veel nädala, enne kui ka Raahel võis tema naiseks saada. Traagiline on, kui perekonnad ei suuda konflikti lahendada ja rahu teha, isegi pärast aastate möödumist. Raahel ja Lea on kurvaks näiteks olukorrast, mida esineb tänapäeval sageli.

Minu palve

Ma mõistan, armuline Jumal, kui hävitav on armukadedus. Aita mul

võidelda armukadeduse tunnetega, kui need peaksid mind tabama!

Jaga Facebookis