Kuidas olla kangelane

Avaldatud 17.7.2019, rubriik Päeva sõna

„Nõnda paistku teiegi valgus inimestele, et nad teie häid tegusid nähes ülistaksid teie Isa, kes on taevas.“ Matteuse 5:16

Ärgu keegi mõtelgu üleolevalt sinu noorusest, vaid saa usklikele eeskujuks kõnes,

käitumises, armastuses, usus, puhtuses! 2. Kiri Timoteosele 4:12

Nüüd üks hirmutav mõte: sel ajal kui me uurime teist käsku ja määrame selle abil oma põhiväärtusi, sel ajal kui püüame olla arukad oma eeskujude ja kangelaste valimisel, vaatab keegi MEIE poole alt üles!

See tähendab, et sel ajal kui ma püüan valida arukaid ja jumalakartlikke eeskujusid, on inimesi, kes jälgivad mind, et näha, kas mina olen alandlik, aus, põhimõttekindel ja õiglane.

See tähendab, et mõned inimesed ei tea Jumalast midagi peale selle, mida nad minus näevad, sest ma kasutan Tema nime ja nimetan end kristlaseks.

See oleks tõesti (ja õigusega) kohutav, kui arvame, et peame kõike seda õigust lärmakalt välja näitama. Või veelgi hullem, kui arvame, et me teeme piisavalt õigust. Me ei tee. Jätame selle mõtte kohe sinnapaika.

Kuidas meist saab siis hea eeskuju? Lihtne – pane Jumal esikohale. Alati. Sa teadsid ju, et ma seda ütlen. Olgu, see pole nii lihtne. Aga kui ärkame teadlikult koos Jumalaga, elame koos Jumalaga, räägime Jumalaga, tunnistame oma patud Jumalale ja inimesele, kelle vastu oleme eksinud, siis paistab Jumal läbi. Tõsiselt. Ta tõotab seda. Inimesed hämmastavad sind rääkides, kuidas neile oli õnnistuseks see asi, mida sa tegid või ütlesid, kuigi sa isegi ei mäleta selle tegemist või ütlemist. See oli Püha Vaim.

Niisiis, ära lase end heidutada mõttest, et oled noor. Kuid ära lase end panna ka suurte ootuste pjedestaalile, kust sa kindlasti alla kukud. Jeesus ütleb, et Tema on see, kes on sind valguseks pannud. Niisiis, sära! Valgus on Temalt pärit. Ja inimesed tunnevad selle ära.

Kes sind vaatavad? Mida sa neile näitad?

Oh Jeesus, mõnikord mulle tõesti ei meeldi olla nähtaval kohal. Ma olen kõigest inimene. Tänu Jumalale, ma tean, et Sina oled see, kellel on valgus. Sina oled see, kes on „eeskujuks kõnes, käitumises, armastuses, usus, puhtuses“. Õnneks on mul rohkelt auke! Palun ela minus ja sära minust välja! Aitäh Sulle, et oled teinud eesmärgi selgeks: et nad „ülistaksid minu Isa, kes on taevas“, mitte mind!

Jaga Facebookis