Ehita iseloom Jeesusele, Kaljule

Avaldatud 13.6.2018, rubriik Päeva sõna

Sest ma kadestasin hooplejaid, kui ma nägin õelate head käekäiku. … kuni ma sisenesin Jumala pühadesse paikadesse ja mõistsin nende otsa. Psalmid 73:3−17

Esimene samm teel ellu on hoida oma mõtted Jumalal ja Tema kartus pidevalt silme ees. Üksainus kõrvalekaldumine moraalsest rikkumatusest nüristab südametunnistust ja avab ukse järgmisele kiusatusele. „Kes elab laitmatult, elab julgesti, aga kelle teed on kõverad, selle käsi käib halvasti.“ (Õpetussõnad 10:9)

Meil on kästud armastada Jumalat üle kõige ja ligimest nagu iseennast, kuid elu igapäevane kogemus näitab, et see seadus jäetakse tähelepanuta. Ausameelsus tegutsemises ja moraalne rikkumatus tagavad Jumala heakskiidu ning muudavad inimesed õnnistuseks iseendale ja ühiskonnale. Kuid mitmesuguste kiusatuste hulgas, mis ründavad neid igal võimalikul viisil, on võimatu hoida puhast südametunnistust ja taeva heakskiitu ilma jumaliku abita ja põhimõtteta armastada ausust õiguse pärast.

Jõukusele tuleb eelistada iseloomu, millel on Jumala ja inimeste heakskiit. Alus tuleb rajada laialt ja sügavale, et see toetuks kaljule Kristusele Jeesusele. Liiga palju on neid, kes väidavad, et nende töö tugineb õigele alusele, kuid kelle lodevad kombed näitavad, et nende ehitus on variseval liival ning suur torm pühib nende aluse minema ja neil ei ole pelgupaika.

Mõned esitavad ettekäändena, et kui nad ei ole kavalad ega püüa valvsalt kasu saada, siis saab nende osaks kahjum. Nende häbitud ligimesed, kes kasutavad eelised omakasupüüdlikult ära, saavutavad edu, samas kui neil ei lähe nii hästi, kuigi nad püüavad toimida rangelt Piibli põhimõtete järgi. Kas need inimesed näevad tulevikku? Või on nende pilk ilmalikkuse mürgisest udust niivõrd varjutatud, et nad ei näe, et aususe ja rikkumatuse eest ei tasuta selle maailma valuutas? Kas Jumal tasub vooruslikkuse eest pelgalt ilmaliku eduga? Ta on nende nimed kirjutanud oma peopesadesse kestava au ja kadumatu varanduse pärijatena. − „The Seventh-day Adventist Bible Commentary“, „Ellen G. White Comments“, 3. kd, lk 1158.

Jaga Facebookis