Aspenas (pärsia keeles ’hobuse nina’)

Avaldatud 9.2.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Babüloonia kuningas Nebukadnetsari õukonnaülem (605−562 eKr). Tahad rohkem teada? Loe: Taanieli 1.

Mõtted tänaseks

Taaniel ja tema kolm sõpra kujutasid endast Aspenase jaoks tõsist probleem, kui nad tulid tema juurde palvega, et neid ei sunnitaks kuninga laualt sööma. Aspenas ei vastutanud üksnes Juuda vürstide hariduse, vaid ka nende füüsilise heaolu eest. Kui Taaniel ja tema sõbrad selliseid mööndusi palusid, mõistis Aspenas kahtlemata riske, kuid oli ometi valmis neile võimalust andma. Tundub, et ta oli valmis kõrvale vaatama, kui neli noormeest läksid oma palvega ametniku juurde, kes oli nende igapäevaseks juhendajaks määratud. Ta oli nõus kümnepäevast katset tegema.

Aspenas teadis kindlasti, mis toimub, kuid ei sekkunud. Põhjus ei olnud selles, nagu oleks Taanieli ja tema sõprade religioossed kaalutlused talle mingis mõttes sümpaatsed olnud. Ta oli andnud neile uued nimed, mis ei viidanud enam nende juudiusule. Kuid kas oli midagi, mis ajendas teda paindlik olema? Ja, oli. „Ja Jumal laskis Taanielil leida heldust ja armu ülemteenri ees.“ (Taanieli 1:9)

Aspenas oli valmis võtma riski, kuid Taaniel ja tema sõbrad võtsid oma palvet esitades veel suurema riski. Nad ei olnud sellisel positsioonil, et teeneid paluda, kuid nad soovisid oma Jumalale ustavaks jääda. Kui me otsustame järgida Taanieli ja tema sõprade eeskuju, võime olla kindlad, et Jumal aitab ka meid.

Minu palve

Kõikvõimas Jumal, Sa oled Taanieli Jumal, kuid ka minu Jumal, ja seepärast võin olla kindel, et toetad mind, kui otsustan karmist vastuseisust hoolimata Sinu põhimõtete kohaselt elada. Tänan Sind südame põhjast!

Jaga Facebookis