Igaveseks läinud

Avaldatud 27.11.2021, rubriik Päeva sõna

Siis Jeesus ütles oma jüngritele: „Kui keegi tahab käia minu järel, siis ta salaku oma mina ja võtku oma rist ja järgnegu mulle! Sest kes iganes tahab päästa oma elu, kaotab selle, aga kes iganes kaotab oma elu minu pärast, leiab selle.“ Matteuse 16:24, 25

Kvantmehaanika valdkond rõhutab, kui vähe teame universumist. 20. sajandi alguses said füüsikud teada, et aatomisisene maailm töötab täiesti teistsuguste loodusseaduste järgi kui suurem maailm selle ümber. Näiteks tuleb välja, et kuulus kahe pilu katse ehk Youngi katse demonstreerib, et osakesed saavad eksisteerida korraga rohkem kui ühes kohas. Veelgi huvitavam on fakt, et pelk aatomisisese maailma jälgimine võib tulemust muuta: osakese vaatamise toiming määrab, kus see on.

See on pannud mitmeid teoreetikuid kaaluma võimalust, et on olemas arvutul hulgal paralleelseid universumeid, kus kõik võimalused eksisteerivad paralleelselt – multiversum. Võib-olla ütlesid ära töökohast Pariisis; teooria pakub, et kuskil on universum, kus sa selle töökoha vastu võtsid.

Selle teooria üle on füüsikud tuliselt vaielnud ning see on andnud alust paljudele ulmefilmidele. Kuid Piibli sõnad kinnitavad, et see ei ole tõsi. Sinust ei ole mitut versiooni, kes elavad samaaegselt läbi kõiki sinu võimalikke valikuid.

Ei ole kahtlust, et universumis on palju rohkem kui me praegu mõistame, kuid ristimise toiming heidab valgust sellele, missugune võiks olla Jumala vaatenurk multiversumi kohta. Kui valid Kristuse ja käid läbi ristimisveest, siis sinu vana mina on surnud ja maha maetud. Seda ei eksisteeri kusagil mujal Kristust tagasi lükkamas ja patus elamas.

Kui kõik võimalused eksisteeriksid koos, siis ei tähendaks valik suurt midagi. Piibel kinnitab meile, et Jumala puhul on asi lõpetatud ja sinu pääste on kindel. Sinu otsus võtta vastu Kristuse and, on igavese kaaluga: sind on võetud vastu Jumala perekonda ja sinu jaoks on määratud Jumala riik. Sa oled „kaotanud“ oma vana elu ja leidnud uue Jeesuses.

Sa võid selles kindel olla.

Jaga Facebookis