Tohutu hüpe

Avaldatud 20.7.2021, rubriik Päeva sõna

Ma tean ühte inimest Kristuses, keda neljateistkümne aasta eest-

kas ta oli ihus, seda ma ei tea, või kas ta oli ihust väljas, seda ma ei tea, Jumal teab – tõmmati kolmanda taevani. Ja ma tean, et sama inimest − kas ta oli ihus või ihust lahus, seda ma ei tea, Jumal teab − tõmmati paradiisi ja ta kuulis öeldamatuid sõnu, mida inimene ei tohi rääkida. 2. Kiri korintlastele 12:2−4

Sel kuupäeval aastal 1969 astus inimese jalg esimest korda kuu pinnale. Neil Armstrongi praeguseks kuulsate sõnade kohaselt oli see „üks väike samm inimesele, kuid tohutu hüpe inimkonna jaoks“. Olime just pannud jala teise astronoomilise keha peale ning purustanud ahelad, mis hoiavad meid sellel planeedil. Paljude arvates olime just vabastanud end Maast ja teinud esimesed vankuvad sammud kosmilise saatuse suunas.

Aga kui kohaliku kosmosereisi eufooria hajus, hakkasime tasapisi taipama, et kuhugi päris kaugele kosmosesse minemine on peaaegu võimatu. Selleks, et ületada vahemaa järgmise tähesüsteemini, kuluks mitu põlvkonda, ning need, kes elaksid nii kaua kosmoselaeva pardal, saaksid kosmilise kiirguse ja teiste kosmoses elamise negatiivsete mõjude all rängalt kannatada. Kauge kosmosereisi ebatõenäosus on sundinud meid unistama „ussiaukudest“, mida kirjeldatakse kui aegruumi volte, mis võimaldaksid hädavajalikke otseteid universumis.

Seega, tõenäoliselt ei toimu inimeste ekspeditsiooni teise tähesüsteemi. Vähemalt mitte siis, kui sa ei tunne Teda, kes tähed kosmosesse riputas. Kuidagi õnnestub inglitel ületada kosmose tohutuid vahemaid pelgalt minutitega. Kui sa loed valju häälega Taanieli palvet Taanieli raamatu 9. peatükis, kus öeldakse, et Gabriel asus palve alguses Taanieli poole teele ja jõudis palve lõpuks kohale, siis avastad, et ta tegi selle reisi mõne minutiga. Universum ei ole väljaspool Tema tegevuspiire, kes selle alguses lõi.

Paulusel oli eesõigus teha taevasse varajane visiit. Ta kõneleb sellest kolmandas isikus, et vältida hooplemist, kuid mingil hetkel oli tal võimalus näha paradiisi. Kogemus oli nii reaalne, et ta ei olnud kindel, kas ta oli reisinud sinna isiklikult või oli seda nägemuses näinud. Aga olgu kuidas oli, Jumal sirutus üle kosmose ja viis ta kohale.

Ma tunnistan, et olen alati veidi Neil Armstronig kadestanud. Aga kus iganes on paradiis, me teame, et Jeesus on praegu seal ja valmistab meile kohta. Kui Ta tuleb, siis oleme lõpuks sellest maailmast vabad ning näeme seda, millest Armstrong unistadagi ei osanud.

Jaga Facebookis