Kindel investeering

Avaldatud 14.9.2021, rubriik Päeva sõna

Kuulge nüüd, rikkad, nutke ja ulguge oma tulevaste hädade pärast! Teie rikkus on pehkinud ja teie rõivad koitanud, teie kuld ja hõbe on roostes ning nende rooste saab tunnistuseks teie vastu ja sööb teie liha nagu tuli. Te olete kogunud tagavara viimseil päevil. Jaakobuse 5:1−3

Raha on teoorias kõigest vahetusvahend. Kaua aega tagasi mõtles keegi, et oleks palju mugavam vahetada näiteks mune raha vastu kui küttepuude vastu. Mis siis, kui puuraidur ei taha või ei vaja sinu mune? Mis siis saab? Kas vahetad munad kõigepealt millegi vastu, mida ta tahab? Raha saaks igal pool vastu võtta ja kõige vastu vahetada.

Tänapäeval on see, mida nimetame rahaks, üksnes võlatäht, mis on teoreetiliselt tagatud millegagi, mis on tegelikult väärtuslik. Kunagi oli see tagatud füüsilise kullaga, aga nüüd ei ole see tagatud enam suurt millegagi ning sellepärast selle väärtus pidevalt kõigubki. Ja nüüd hakkavad need võlatähed kaduma. Mõnedes riikides võetakse paberraha järk-järgult kasutuselt ning kui see juhtub, siis ei ole see, mida nimetame rahaks, rohkem kui ühed ja nullid internetipilves.

Ameerikas oli dollar aastal 2000 väärt ainult umbes üks kahekümnendik sellest, mis see oli väärt 1900. aastal. (Selle ostmiseks, milleks 1900. aastal oli vaja üht dollarit, oli vaja rohkem kui 20 dollarit.) Teisisõnu, raha on rohkem kui sada aastat pidevalt oma väärtust kaotanud. Kui see ei olnud enam kullaga tagatud, muutus selle väärtus ebakindlamaks.

Nende asjade väärtus, mille eest töötame, sõltub igasugustest jõududest, mis ei ole meie kontrolli all: inflatsioon, loodusõnnetused, sõda, kunstlikud turumullid ja arvutu hulk teisi potentsiaalselt laastavaid tegureid. Meie ilmalik vara ja pangakonto võib äkitselt väärtuse kaotada ja röövida meie eluaegsed säästud.

Muidugi on mõistlik säästa ja tulevikuks valmistuda, aga samal ajal peaksime olema teadlikud, et raha puhul ei saa milleski kindel olla – ühe erandiga. Kui võtame vahendid, mille Jumal on meie käsutusse andnud, ning investeerime need evangeeliumitöösse, muutuvad dividendid äkitselt mõõtmatu suureks ja on täielikult garanteeritud. Jumala riigi jaoks päästetud inimese väärtus ei vähene kunagi. Tegelikult ma kahtlustan, et kui Kristuse juures igaviku lõpmatu aeg kestab, muutuvad inimesed, kellele sul oli eesõigus Jeesust tutvustada, iga mööduva aastaga aina väärtuslikumaks. See on investeering, mille väärtuse suurenemine on igaveseks tagatud.

Jaga Facebookis