Ülejäänud

Avaldatud 13.11.2019, rubriik Päeva sõna

Ja lohe sai vihaseks naise peale ja läks sõdima nendega, kes naise soost olid üle jäänud ja kes peavad Jumala käske ja kellel on Jeesuse tunnistus. Ilmutuse 12:17 (1968)

Põhiline uskumus nr 13: „Ülejäänud ja nende missioon: Jumala ülemaailmne kogudus koosneb kõigist neist, kes tõeliselt usuvad Kristusesse, kuid viimastel päevadel, laialtlevinud usust ärataganemise ajal on sealt välja kutsutud ülejäänud (jääk), et pidada Jumala käske ja Jeesuse usku.“

Kui lähed kangapoodi ja küsid „jääke“, leiad väikesed kogused erinevat tüüpi kangaid, sageli allahindlusega. Need on võib-olla kokku lapitud ja sildiga, kus on kirjas, mis materjaliga on tegemist ja kui palju kangast on alles. Või on kangas ikka veel rullis. Kui kangas on rullis, siis näed, et rullile on jäänud ainult mõned kangakihid, mis on ümber papist südamiku keritud. Need on „jäägid“, kangatükid, mis ei ole piisavalt suured mõne suurema asja jaoks ning poed soovivad neist lahti saada. Aga kui tõstad (kujutluses) kangarulli üles ja uurid seda, siis mõistad midagi huvitavat: järelejäänud kangatükid on see osa kangast, mis keriti rullile esimesena.

Umbes samamood on „kogudus koguduse sees“. Kristuse ihu koosneb kõigist usklikest üle kogu maailma. Jeesus peab enda omaks isegi neid inimesi, kes tegelikult ei teagi veel Temast, kuid elavad terviklikult ja kooskõlas Loojaga, nagu nad Teda mõistavad. Selles ülemaailmses ihus on väike arv, kes on „kutsutud välja“ olema nagu esimesed kogudused rullil, sellised, mida kirjeldatakse Apostlite tegude raamatus.

„Ülejäänud“ ehk meie tänase teksti järgi „need, kes naise soost on üle jäänud“, usuvad kõigile Jumala sõnadele kuuletumisse, mitte üksnes neile osadele, mis meeldivad. Nad ei eira ega muuda ühtki käsku ning nad hoiavad kinni Jeesuse tunnistusest. Teisisõnu, nad usuvad, et Jumal räägib ikka veel ja nad ei taha ühtki sõna maha magada.

Me usume, et meie usulahk kutsuti 19. sajandil selleks, et kutsuda kõik Jumala ustavad, ükskõik kus nad on, tulema ja saama Jumala ülejäänute osaks.

Jeesus, kes Sa tunnistad meile ka tänapäeval, ole oma rahvaga igal pool, kus nad on! Anna neile jõudu ja julgust seista julgelt Sinu eest! Anna mulle samasugust jõudu ja julgust täna! Luba mul olla osa Sinu viimastest ustavatest maa peal!

Jaga Facebookis