Jumala riigi „värske vein“

Avaldatud 13.1.2022, rubriik Päeva sõna

Ja keegi ei kalla värsket veini vanadesse nahklähkritesse, muidu vein rebestab lähkrid ning vein ja lähkrid muutuvad kõlbmatuks, vaid värske vein kallatakse uutesse lähkritesse. Markuse 2:22

Me peame pidevalt saama Kristuse meelsusega täidetud ning isekusest ja patust tühjendatud. Kui Kristus tuli maailma, olid juudi juhid niivõrd silmakirjalikkusest läbi imbunud, et nad ei suutnud Tema õpetusi vastu võtta. Jeesus võrdles neid kokkukuivanud veinilähkritega, mis ei sobi viinamarjalõikusest tuleva värske veini jaoks. Ta pidi leidma uued anumad, kuhu panna oma kuningriigi värske vein. Sellepärast pöördus Ta variseridest ära ja valis tagasihoidlikud Galilea kalurid.

Jeesus oli parim õpetaja, keda maailm kunagi tundnud on, ning Ta valis mehed, keda sai õpetada, kes võtsid Tema huulilt sõnad ja saatsid need edasi kuni meie ajani. Samamoodi õpetab Ta sind oma Vaimu ja Sõna kaudu oma töö jaoks. Sama kindlalt kui sa tühjendad oma mõistuse uhkusest ja tühisusest, täidetakse see sellega, mida Jumal soovib sulle anda – Tema Püha Vaimuga. Siis võtad sa südame heast varamust häid asju, väärtuslikke mõttekalliskive, ja teised, kes sõnad kinni püüavad, hakkavad Jumalat austama. Siis ei ole su mõtted koondatud iseendale. Sa ei näita ennast ega etenda ennast, vaid sinu mõtted ja kiindumused viibivad Kristusel ning sa peegeldad teistele seda, mis on õiguse Päikeselt sinule paistnud.

Kristus ütles: „Kellel on janu, see tulgu minu juurde ja joogu!“ (Johannese 7:37) Kas oled allika ammendanud? Ei, sest see on ammendamatu. Kohe kui tunned vajadust, võid sa juua ja aina juua. Allikas on alati täis. Kui oled juba kord sellest allikast joonud, ei püüa sa kustutada oma janu selle maailma katkistest tünnidest; sa ei uuri, kuidas leida suurimat naudingut, meelelahutust, lõbu ja rahulolu. Ei; sest sa oled joonud jõest, mis rõõmustab Jumala linna. Siis on sinu rõõm täielik, sest sinus on Kristus, au lootus. − The Review and Herald, 15. märts 1892.

Jaga Facebookis