Jumala andide teiste heaks kasutamine

Avaldatud 12.9.2019, rubriik Päeva sõna

Betsaleel … on valmistanud kõik, milleks Issand oli Moosesele käsu andnud, ja koos temaga Oholiab … kui sepp ning osav kuduja ja kangakirjaja sinist, purpurpunast ja helepunast lõnga ning linast lõime kasutades. 2. Moosese 38:22, 23

Aga Joppes oli naisjünger nimega Tabiita, see on tõlkes Gasell.

Tema elu oli täis häid tegusid ja ta jagas palju almuseid. Apostlite teod 9:36

Retkel kaheksanda käsu pinna alla peidetud põhiväärtuste juurde oleme leidnud, et selle käsu pidamise tuum ei tähenda mittevarastamist, vaid andmist, nii raha, aja kui ka andide andmist. Samuti oleme jõudnud äratundmisele, et Jumalale andmine hõlmab alati inimestele andmist. Viimases pilguheidus sellele põhimõttele vaatame kahte piiblilugu vähetuntud inimestest, kes kasutasid oma ande teiste hüvanguks ja Jumal auks.

Betsaleel ja Oholiab on kunstkäsitöölised, keda on Teises Moosese raamatus nimetatud kui kauni kõrbepühamu ehituse eest vastutajaid. Ilmselt olid nad vaiksed, tagasihoidlikud mehed. Kindlasti ei oleks nad pidanud end nii andekaks, nagu olid Mooses, Aaron ja Mirjam. Kuid Piiblis on öeldud, et Jumal ise andis neile kunstipärased võimed. Ja mõtle veel neile nimetutele kümnetele või sadadele, kes kõik aitasid kaasa sulatamise, tagumise, ketramise, kangakudumise ja õmblemisega. Jumal teab neid kõiki ja me kohtume nendega kunagi.

Kui sul on kunstivõimed, täna Jumalat ja kasuta neid Tema austamiseks ja kõrgele tõstmiseks, et teised võiksid näha ja elada.

Tabiita oli „lihtsalt koduperenaine“, kes elas Joppe linnas. Kui oleksid tema käest küsinud, ei oleks ta end eriti andekaks pidanud. Ta oskas õmmelda, aga see oli ka kõik. Aga kui oleksid küsinud kellegi teise käest, oleksid nad öelnud (ise samal ajal tema tehtud asju näidates), et tal on hea süda. Ta võib-olla ei arvanud, et tema töö on väga tähtis, kuid ilmselgelt oli see piisavalt oluline Jumala jaoks, sest tema nimi lisati nende väheste hulka, keda me teame olevat surnuist üles äratatud!

Kui sa oskad oma kätega midagi teha ja sul on hea süda, täna Jumalat ning kasuta neid mõlemat teiste abistamiseks ning Kristuse nime ja töö toetamiseks.

Kristlastel ei ole vaja varastada. Meil on ligipääs suurimale aardele, millest eales unistada. Jagagem see kõik laiali!

Varakambri Jumal, Sa tõotasid avada taeva aknad ja valada välja õnnistused. Ma palun neid oma sõprade ja naabrite, klassikaaslaste ja töökaaslaste jaoks ning minu tänava kodutute ja mu värava taga olevate võõraste jaoks! Näita mulle, kuidas aidata! Ma olen valmis.

Jaga Facebookis