Nüüdseks oleme umbes kümme päeva kõndinud koos Jeesusega käsu sügavuse ja laiuse uurimise rajal. Ta on osutanud asjadele, mida enamik meist ei oleks kunagi tahtnud teada. Näiteks on üks asi teada, et ma ei tohi tappa, kuid hoopis midagi muud on mitte hellitada kellegi vastu viha, kedagi halvustada või taga rääkida. Kas Ta tõesti mõtles, et inimese hea nime hävitamine (mõrvamine) käib kuuenda käsu alla?
See on juba liiast! Kas on võimalik sellise mõõdupuu järgi elada?
Tõesti, see pole kellelegi võimalik, kui ta mõistab käsu laiust ja sügavust. Jumala ideaaliga silmitsi seistes peame minema tagasi õndsakskiitmiste esimese poole juurde. Mõistame uuesti, et oleme võrreldes sellega, mis me peaksime olema, vaimus vaesed ja tohutult puudulikud. Kui me kurvastame oma puuduste pärast ja soovime olla rohkem Jeesuse sarnased, saab meie uhkusest tasadus.
Selle tulemusena tunneme nälga ja janu õiguse järele, mis saab tulla vaid Jumala andestava armu kaudu. Seadus on viinud meid tagasi Kristuse juurde, et saaksime õigeks mõistetud. Kuigi see Galaatia kirjakoht oma kontekstis on seotud iisraeli kogemusega, kuidas ajaloo jooksul on seadus juhtinud Kristuse juurde, on see tõsi ka meie isiklikus kogemuses. Seistes silmitsi Jeesuse selgitusega seaduse sügavusest, juhitakse meid sõna otseses mõttes risti jalamile Jumala puhastava armu saamiseks.
Ja see puhastav arm viib meid õndsakskiitmiste teise poole juurde. Meil on nälg ja janu Jumala jõudu andva armu järele niivõrd, et oleme tõepoolest halastajad, puhtad südamelt ja rahutegijad.
Kristuse mäejutlus on tervik. See pole ilmse mõistliku selgituseta seosetute ütluste rida. Selle erinevad osad sobivad omavahel kokku ning kõik nad peegeldavad Jumala ideaale ja päästeplaani.