Nende salmidega viiakse meid eelnevate salmide negatiivsetelt seikadelt positiivsete juhiste juurde. Matteuse 5:21, 22 käsib Jeesus meil vältida enesekeskset viha ning teiste inimeste halvustamist. Kuid inimene võib vältida kõike negatiivset, aga sellegipoolest mitte olla õige Jumala ees.
Kristlus liigub pelgalt negatiivse vältimisest positiivse saavutamiseni. Kui sina, mu sõber, arvad, et oled kristlane seetõttu, mida oled vältinud, siis eksid. Kristlus on põhimõtteliselt positiivne; see on abi pakkumine inimestele isegi siis, kui nad seda ei vääri. Keegi ei saa kunagi taevasse tänu sellele, mida ta on vältinud. Jeesus ütleb, et meil on vaja oma kristlus viia praktikasse igapäevaelus.
Jeesus toob Matteuse 5:23, 24 oma kuulajate silme ette värvika pildi. Mees toob templisse ohvri, et preester selle tema pattude eest ohverdaks. Ta seisab juba põikpuu lähedal ja on valmis oma patud tunnistama ja ohvri üle andma. Kuid siis meenub talle, et tal on oma naabriga probleem lahendamata. Jeesus teeb ohvritooja kohuse selgeks. Kui ta tahab, et tema ohver vastu võetakse, peab ta kõigepealt välja minema ja teise inimesega asjad korda ajama.
See sõnum on mõeldud minu ja sinu südamele. See peaks kõnetama meid pühaõhtusöömaajal. Enne osavõtmist peame oma kogudusekaaslastega asjad korda ajama, isegi vabatahtlikult nende jalgu pesema.
See peaks meie südames kõnelema, kui oleme kedagi taga rääkinud või tundnud viha, kui meid on halvasti koheldud. Me ei saa seda kompenseerida oma ohvriannile 20 euro lisamisega.
Nagu tavaliselt, jõuab Jeesus asja tuumani. Kui tahad, et su suhe Jumalaga oleks korras, peavad korras olema ka su suhted kaasinimestega.