Kirik nimetab Pitcairni saare seksuaalse ahistamise süüditusi "kurvastavateks"
Avaldatud 4.8.2002, allikas Adventist News Network
Nägemus täielikust adventistide kogukonnast Pitcairni saarel on valitsenud alates 1890 aastast, mil misjonärid saarele saabusid. Lõuna Vaikse Ookeani Divisjoni kirikujuhid ütlevada aga, et see ei vasta enam tõele.
“Süüdistused seksuaalse ahistamise kohta Pitcairni saarel on kurvastavad,” ütles Allan Walshe Uus-Meremaa Vaikse Ookeani Uniooni esimees. “Esmakordselt kuulsime sellistest süüdistustest 2 aastat tagasi, mil saart külastanud Inglismaalt pärinev politsei teatas saarel toimunud kahtlustatavast vägistamisest.”
Misjonärid rajasid Pitcairni saarele koguduse, mille liikmeskond on viimastel aastatel tugevasti vähenenud. 40-st saare elanikust külastab koosolekuid regulaarselt vaid 8.
“Adventistid väärtustavad Pitcairni lugu väga kallilt,” ütles pator Ray Coombe Uus-Meremaalt. “Jumala Sõna vägi ei muutnud mitte ainult Bounty nimelise laeva mässust ellujäänute elud, vaid tõi nad ka adventusu juurde. Siit levis usk ka teistele Vaikse Ookeani saartele.”
Süüdistused levivast seksuaalsest ahistamisest, millest on kirjutanud mõned Briti ajalehed, on aha John O´Malley sõnul midagi täiesti uut. O´Malley on koos oma abikaasa Susaniga, kes on medõde teeninud Pitcairnil alates 2001 aasta jaanuarist. “Väita, et saare kõik mehed on alates saare asustamisest lapsi ahistanud, on vale. Laste eest on hästi hoolt kantud. Ühiskond hindab neid saarel. Vanemad naised saarel väidavad samuti, et need süüdistused on anomaaliad.
“Saare kultuur ei ole enam adventistlik,” lisab O´Malley. “Pastor ei saa enam üles tõusta kogukonna ette ja öelda, et nüüd teeme sedasi. Ainus viis, kuidas pastor saab avaldada oma mõju on läbi pastoraalse töö, mis tähendab kogukonna liikmetega palvetamist ning evangeeliumi kuulutamist. Pitcairni saare elanikud hindavad seda rolli, mida me Suega täidame. Oleme sõlminud mitmeid sõprussuhteid.”
O´Malleyd pöörduvad tagasi septembris. Vabatahtlikena on nad saare koguduse teenistuses, kuni kirik nad välja vahetab järgmisel aastal.
“Vaatamata sellele, et mitte kõik saare elanikud ei ole Adventkoguduse liikmed, on meil selles kogukonnas siiski veel pastoraalne roll olemas,” ütles Walshe. “Me jätkame ühistööd Briti valitsusega, et jagada nõustamist ohvritele, haridusprogramme lastele ja peredele ning rehabilitatsiooni programme kogukonnale.”
Walshe lisab, et seksuaalse ahistamise ohvrid on väljendanud julgust ja sellest teada andnud. “Kirik kuulab teid. Me teeme kõik, mis vajalik, et teid aidata nind leevendada teie valu,” ütles Walshe.