„Ärgem tüdigem head tehes, küll me omal ajal ka lõikame, kui me alla ei anna! Niisiis, kuni meil on veel aega, tehkem head kõikidele, eriti aga usukaaslastele!“ (Galaatlastele 6:9, 10 NIV)
Jumal kannab hoolt
Tegelesin ükspäev oma rahaasjadega. Pärast seda, kui olin kõrvale pannud kümnise ning väiksema osa misjonitööks ja abivajajatele, olin ära maksnud kõik arved ning pannud kõrvale meie poegade õppemaksu, jäi kuu lõpuni kulutamiseks alles väike osa toidu ja muude vajaduste katteks. Läksin autosse, et sõita kooli, et tasuda õppemaks. Vihma kallas nagu oavarrest.
Just enne kooli sissesõiduteele jõudmist nägin noort naist, kes oli selgelt hädas. Ma peatasin auto ja märkasin, et see oli see noor naine, kelle olin just paar kuud varem ristinud. Ta nuttis.
„Mis juhtus?“ küsisin ma. Lõpuks jagas ta, et koos paljude teistega oli ta kaotanud töö, kui läheduses asuv tehas kinni pandi. Seejärel oli ta koos oma kahe väikese lapsega korterist välja visatud, kuna ta ei suutnud üüri maksta. Ja nüüd ei olnud neil enam ka toitu.
Viisin ta toidupoodi ja täitsin ostukäru toiduga, makstes selle eest osaga kooli õppemaksust. Kui ma teda tagasi kooli sõidutasin, helistasin korteriomanikule ja suutsin suure vaevaga jõuda kokkuleppele, millega seoses kasutasin ülejäänud õppemaksu raha, et maksta pool sellest üürist, mida naine võlgu oli, samas kui omanik kustutas nõude ülejäänud osa. Helistasin ka koguduse nõukogu liikmetele ja nad maksid naise elektriarve. „Ja veel,“ ütlesin ma, „pärast seda, kui oled jalad alla saanud, aita kedagi teist, kes abi vajab.“ Ta oli väga tänulik.
Seejärel läksin koju ja rääkisin oma naisele, et mul on mure, kuidas me õppemaksu tasume. Sellepeale ütles ta rõõmsalt: „Jumal annab.“ Sama päeva õhtul, kui ma postkasti vaatasin, leidsin sealt ümbriku, kus oli tšekk. See oli täpselt sama summa, mille olin kulutanud noore naise abistamiseks.
Jumal hoolib meist rohkem, kui meie hoolime oma lastest. Ta lubab, et talle (meile) antakse ta (meie) leib (Jesaja 33:16). Kuid pane tähele sõna „meie“ järgnevas salmis (Matteuse 6:11): „Meie igapäevast leiba anna meile tänapäev.“ (tänaseks päevaks. KJV, otsetõlge) Jeesus viitab selgelt, et me ei peaks paluma ainult enda jaoks, vaid ka nende jaoks, kes on meie ümber. Tegelikult ütleb Piibel, et me peame armastama teisi sama palju kui iseennast (vt Markuse 12:31) ja peame palvetama üksteise eest (Jaakobuse 5:16). „Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust.“ (Galaatlastele 6:2) Esimese sajandi jüngrid tegid seda. Neil oli üks süda ja üks hing (Apostlite teod 4:32).
„Meie palved ei tohiks olla isekad nõudmised, mõeldud üksnes meie enda kasuks. Me peame paluma selleks, et võiksime anda. Kristuse elu põhimõte peab olema ka meie elu põhimõte... Me peame paluma Jumala õnnistusi, et saaksime neid teistele edasi anda. Vastuvõtmise võime säilib ainult jagamisel. Me ei saa võtta pidevalt vastu taevasi aardeid, kui me ei anna neid edasi meid ümbritsevatele inimestele.“ (Kristuse tähendamissõnad, lk 72).
Pane tähele, et Meie Isa palves ei räägita leivast homseks, vaid ainult tänaseks. Iisrael sai mannat koguda ainult üheks päevaks korraga (vt 2. Moosese 16:4). Jumal ei taha, et muretseksid homse pärast (Matteuse 6:34). Palu tänaseks. Palu, et saaksid jagada. Otsi, et olla õnnistuseks. Enne kui Kristuse järgijad kuulutavad, peaksid nad esmalt oma armastust Jumala vastu näitama, olles õnnistuseks neile, kes on nende ümber.
Kohtumõistmisel ei küsi Jeesus, kas sa käisid kirikus või tegid teisi häid asju, kuigi me ei tohiks oma koguduse kooskäimisi unarusse jätta (Heebrealastele 10:25). Ta ütleb: „Sest mul oli nälg ja te andsite mulle süüa, mul oli janu ja te andsite mulle juua, ma olin kodutu ja te võtsite mu vastu, ma olin alasti ja te riietasite mind, ma olin haige ja te tulite mind vaatama, ma olin vangis ja te tulite mu juurde… Tõesti, ma ütlen teile, mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle.“ (vt Matteuse 25:31–45).
Jumal kutsub sind palvetama oma ligimese eest, armastama oma ligimest ja olema õnnistuseks kõigile, kes sind ümbritsevad.
Palvetame koos.
Palveaeg (30–45 minutit)
Kõikidel palvegruppidel on erinevad viisid, kuidas koos palvetada. Me julgustame teid veetma järgmised 30–45 minutit ühises palves, ükskõik millisel viisil Püha Vaim teid juhatab. Me julgustame tegema lühikesi vestluspalveid (1–3 lauset). See võimaldab rohkematel inimestel mitu korda palvetada. Allpool on toodud mõned näited Pühakirja läbipalvetamiseks teemapõhiselt. Te võite palvetada ka teiste kirjakohtadega ja lisada oma palveajale ka teisi teemasid. Vaata veel palveideid ülemaailmse koguduse palvesoovide alt.
Palvetades Jumala Sõna järgi — Galaatlastele 6:9, 10 NIV
„Ärgem tüdigem head tehes, küll me omal ajal ka lõikame, kui me alla ei anna! Niisiis, kuni meil on veel aega, tehkem head kõikidele, eriti aga usukaaslastele!“
„Ärgem tüdigem head tehes…“
Isa, mõnikord kurnab teiste teenimine meid ära. Me keskendume liiga palju plaanidele ja tulemusele ja unustame, et Sina oled kogu jõu Allikas. Palun suuna meie silmad Sinu poole. Taasta meie vaim ja täida meid Sinu piiritu armastusega vaevatud maailma vastu.
„…küll me omal ajal ka lõikame, kui me alla ei anna!“
Issand, aitäh tõotuse eest, et lõikuse päev tuleb. Aita meil olla ustav, külvates ja kastes ususeemneid enda ümber. Tulemused on Sinu käes!
„Tehkem head kõikidele.“
Jumal, anna meile oma silmad, et näha teenimise võimalusi. Näita meile, kuidas saame armastust üles näidata oma lastele, abikaasale, naabritele ja kaaskoguduseliikmetele. Oleme nii rõõmsad, et oleme osa Jumala perest!
Veel palvesoovitusi
Tänu ja kiitus: Tänage konkreetsete õnnistuste eest ja kiitke Jumalat Tema headuse eest.
Tunnistus: Võtke paar minutit aega isiklikeks ülestunnistusteks ja tänage Jumalat Tema andestuse eest.
Juhtimine: Paluge Jumalalt tarkust käesolevate väljakutsete jaoks ja otsuste tegemiseks.
Kogudus: Palvetage kohaliku ja ülemaailmse koguduse vajaduste eest (vt eraldi palvesoovide lehte).
Kohalikud palved: Palvetage oma koguduse liikmete, perekonna ja naabrite praeguste vajaduste eest.
Kuulamine ja vastamine: Võtke aega, et kuulata Jumala häält ja vastata sellele ülistuse või lauluga.